Gdańsk: Po tym jak zwolnili ich z pracy, ukradli narzędzia z terenu budowy

i

Autor: pomorska policja

Gdańsk: Po tym jak zwolnili ich z pracy, ukradli narzędzia z terenu budowy

2022-02-23 12:59

Kryminalni z komisariatu na Śródmieściu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy z terenu budowy ukradli elektronarzędzia o wartości prawie 4 tys. zł. Dodatkowo jeden z zatrzymanych jest poszukiwany i jakiś czas temu włamał się do kontenera pracowniczego. Policjanci odzyskali skradzione przedmioty z terenu budowy, a zatrzymani usłyszeli zarzuty.

Policjanci ze Śródmieścia zostali poinformowani o kradzieży z terenu budowy szlifierki wraz z dwoma akumulatorami i walizką. Straty zostały oszacowane na prawie 4 tys.zł.

Sprawą zajęli się kryminalni, którzy sprawdzili wiele informacji związanych z tym zdarzeniem i zabezpieczyli monitoring, który starannie przeanalizowali. Wynikiem ich pracy było ustalenie i zatrzymanie sprawców tego przestępstwa. W poniedziałek wieczorem w jednym z mieszkań na terenie Wrzeszcza zatrzymali 37-latka i 28-latka z Gdańska

Funkcjonariusze ustalili, że mężczyźni pracowali na terenie jednej z budów na Śródmieściu. Kiedy dowiedzieli się, że zostali zwolnieni z pracy, postanowili ukraść z kontenera szlifierkę wraz z akumulatorami. "W trakcie czynności funkcjonariusze odzyskali skradzione przedmioty, które sprawcy spieniężyli w jednym z lombardów" - dodają policjanci.

Zatrzymany 37-latek ma jest poszukiwany i ma do odbycia kilkumiesięczną karę pozbawienia wolności za przestępstwo podsiadania narkotyków. Ponadto sprawca jakiś czas temu włamał się do kontenera pracowniczego, skąd ukradł dokumenty oraz pieniądze o łącznej wartości prawie 2 tys. zł.

Za kradzież grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Rozpędzony samochód rozbił się na kamienicy w Zielonej Górze
Źródło: Gdańsk: Po tym jak zwolnili ich z pracy, ukradli narzędzia z terenu budowy