Policja

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Gdańsk. Podejrzany o napad na lombard został aresztowany

2022-02-08 13:18

Na trzy miesiące trafił do aresztu 29-letni gdańszczanin, który jest podejrzany o napad na lombard we Wrzeszczu na początku stycznia. Grozi mu 12 lat więzienia.

Oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku Magdalena Ciska poinformowała PAP w poniedziałek (7 lutego), że na początku stycznia policjanci otrzymali informację o napadzie na lombard we Wrzeszczu. Zamaskowany bandyta obezwładnił pracowników gazem i ukradł dwie palety z biżuterią warte ponad 17 tysięcy złotych. Jedną zgubił podczas ucieczki.

"Funkcjonariusze kryminalni ustalili i zatrzymali sprawcę tego przestępstwa, którym okazał się 29-letni mieszkaniec Gdańska. Policjanci ujęli podejrzanego w dzielnicy Ujeścisko-Łostowice, kiedy wychodził ze sklepu z zakupami. Sprawca był zaskoczony widokiem policjantów. Nie stawiał oporu"

- dodała Ciska. W trakcie przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli samochód marki opel, którym podejrzany najprawdopodobniej odjechał z miejsca rozboju, a także znaleźli i zabezpieczyli ubranie oraz buty, które sprawca miał na sobie podczas napadu.

W piątek mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty za rozbój. Decyzją sądu podejrzany został aresztowany na trzy miesiące. Za rozbój grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

28-latek z Torunia w rękach policji. Grozi mu bardzo długa odsiadka
Źródło: Gdańsk. Podejrzany o napad na lombard został aresztowany