Budżet Obywatelski w Gdańsku po raz dziewiąty. Od poniedziałku (4.10) głosujemy na konkretne projekty

i

Autor: gdansk.pl

Gdański Budżet Obywatelski 2022. Kto może głosować? Do kiedy jest czas?

2021-10-09 14:00

Głosować mogą wszyscy Gdańszczanie, zarówno dorośli jak i dzieci. Do 18 października wybierać można najciekawsze projekty w przyszłorocznym budżecie obywatelskim. Liczba pomysłów, na które można głosować, kolejny raz jest rekordowa.

- 387 projektów, to jest faktycznie duża liczba. Przeglądanie tych wszystkich projektów zajmuje trochę czasu, ale warto sobie wybrać dzielnicę, która nas interesuje i wówczas tych projektów jest zdecydowanie mniej do sprawdzenia i łatwo wybrać oraz przydzielić punkty. Nie musimy głosować na projekty w swojej dzielnicy. Możemy głosować na projekty dzielnic sąsiednich, innych - mówi Sylwia Betlej z gdańskiego magistratu.

Pomimo dopiero drugiej edycji, dużą popularnością cieszy się Zielony Budżet. - To jest 116 projektów. Zgłoszonych było więcej, ale nie wszystkie przeszły weryfikację. W Zielonym Budżecie Obywatelskim bardzo dużo jest projektów ogólnomiejskich, aż 19. Ponadto w każdej dzielnicy jest od jednego do kilku takich projektów. Możemy więc zazielenić swoją dzielnicę, miasto. To mogą być ogrody deszczowe, łąki kwietne czy nasadzenia - dodaje urzędniczka.

Głosować można na stronie www.gdansk.pl lub w mobilnych punktach konsultacyjnych rozlokowanych w różnych zakątkach miasta. Na głosujących czekają nagrody.

Źródło: Gdański Budżet Obywatelski 2022. Kto może głosować? Do kiedy jest czas?