Gdynia: Powstaje dokument o Annie Przybylskiej

2022-02-23 9:07

Gdynia była jej rodzinnym i ukochanym miastem. Najprawdopodobniej tu odbędzie się w 8. rocznicę śmierci aktorki premiera filmu dokumentalnego o jej życiu, nad którym pracują reżyserzy Krystian Kuczkowski i Michał Bandurski.

Kinomani oraz fani Anny Przybylskiej znają dobrze jej życie zawodowe. Aktorka zadebiutowała na ekranie jako nastolatka w dramacie psychologicznym Radosława Piwowarskiego pt. „Ciemna strona Wenus”, który miał premierę w 1997 roku. Niedługo wszyscy będą mogli poznać jej życie osobiste. Nad filmem o gdyńskiej aktorce pracuje duet reżyserski Krystian Kuczkowski i Michał Bandurski, twórcy dokumentów: „Krzysztof Krawczyk – całe moje życie” i „Maryla. Tak kochałam” o Maryli Rodowicz.

Choć Anna Przybylska odeszła 5 października 2014 roku, dopiero teraz rany rodziny zabliźniły się na tyle, by móc podjąć współpracę przy tworzeniu filmu.

6 lat czekaliśmy z Michałem na ten moment. Od 6 lat planowaliśmy w naszych głowach ten film. Od 6 lat rozmawialiśmy z rodziną Ani. Dziś Jej bliscy uznali, że są już gotowi. Dziękujemy za zaufanie i obiecujemy, że to będzie piękny film

– poinformował na Facebooku Krystian Kuczkowski.

Zwiastun filmu udostępnił w mediach społecznościowych partner aktorki Jarosław Bieniuk.

- Wrzucając ten krótki teaser, mogę dzisiaj oficjalnie potwierdzić, że powstanie film dokumentalny o Ani. Dla mnie i dla mojej Rodziny będzie to najważniejszy, ale pewnie i najtrudniejszy film w życiu…Dziękuję @michal_bandurski i @krystian_qcza za 6 lat cierpliwości. Myślę, że dopiero dzisiaj jesteśmy na to gotowi… - napisał ojciec trójki dzieci Anny Przybylskiej.

Napad z Leśnicy
Źródło: Gdynia: Powstaje dokument o Annie Przybylskiej