Policja

i

Autor: fot.pixabay.com Toruń: Młody mężczyzna chciał skoczyć z mostu Piłsudskiego! Błyskawiczna akcja policji

Gdynianin na skuterze: Bez kasku i po narkotykach. Miał je też przy sobie

2021-07-19 12:37

Policjanci z Sopotu zatrzymali 33-latka kierującego skuterem podejrzanego o posiadanie zakazanych substancji. W saszetce, którą odrzucił na widok mundurowych, funkcjonariusze zabezpieczyli poporcjonowane zawiniątka z amfetaminą i suszem konopi.

W miniony piątek (16 lipca) około godz. 4:00 nad ranem patrolujący Aleję Niepodległości policjanci zauważyli jadącego z naprzeciwka mężczyznę na skuterze, który nie miał założonego kasku. Funkcjonariusze od razu postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Jak się okazało - brak kasku był "najmniejszym" przewinieniem. 

"Gdy tylko mundurowi podjechali do kierującego skuterem, ten stał przy pojeździe, a na ich widok odrzucił pod skuter saszetkę. Jak się okazało, w jej wnętrzu znajdowały się poporcjonowane zawiniątka z amfetaminą i suszem konopi"

- komentują policjanci. 

Kolejne porcje marihuany policjanci znaleźli też w schowku pojazdu. 33-letni gdynianin został zatrzymany i doprowadzony do sopockiej komendy.

33-letni kierowca skutera był trzeźwy, ale widząc jego nienaturalne zachowanie policjanci nabrali podejrzeń, że znajduje się on pod wpływem środków odurzających. Nie mylili się. Wstępne badanie śliny wykazało u 33-latka obecność amfetaminy i pobrano od niego krew do dalszych badań.

Na podstawie zgromadzonych dowodów sprawca usłyszał już zarzut posiadania blisko 30 porcji narkotyków i za swoje postępowanie poniesie odpowiedzialność karną przed sądem. Jeżeli badanie krwi potwierdzi u niego obecność zakazanych substancji, podejrzany usłyszy także kolejny zarzut.

Raport z anteny 19.07, godz.10
Źródło: Gdynianin na skuterze: Bez kasku i po narkotykach. Miał je też przy sobie