Gratulacje od policji dla młodych gdańszczan. Pomogli nieprzytomnej nastolatce

i

Autor: gdansk.pl

Gratulacje od policji dla młodych gdańszczan. Pomogli nieprzytomnej nastolatce

2021-07-09 14:24

Mateusz, Franciszek oraz Damian, widząc w Parku Oruńskim nieprzytomną dziewczynę - wezwali służby ratunkowe. Ich szybka reakcja prawdopodobnie uratowała życie 14-latce. Postawę chłopców postanowili nagrodzić gdańscy policjanci.

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Gdańsku, trzej chłopcy: Mateusz, Franciszek oraz Damian spędzali czerwcowe popołudnie w Parku Oruńskim. Przechodząc jedną z alejek, zauważyli z pewnej odległości, że ktoś leży przy ścieżce. Była to młoda dziewczyna, nieprzytomna. Nastolatkowie zauważyli w pobliżu także kilka blistrów po tabletkach.

"Chłopcy wiedzieli, że sytuacja jest poważna i jeden z nich natychmiast powiadomił służby ratunkowe. 14-latka szybko trafiła pod opiekę lekarza i została przewieziona do szpitala. Godna do naśladowania postawa chłopców najprawdopodobniej zapobiegła tragedii"

- informuje asp. sztab. Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Mundurowi postanowili ich nagrodzić i zaprosili do siedziby KMP. Młodzi gdańszczanie otrzymali drobne upominki i dyplomy uznania od komendanta, insp. Wojciecha Siwka. Komendant wręczył także listy gratulacyjne rodzicom chłopców.

"Jeżeli widzisz osobę, której życie lub zdrowie może być zagrożone, nie bądź obojętny. Zadzwoń pod numer alarmowy 112, podaj swoją lokalizację i sam nie rozłączaj się z operatorem. Zawsze w pierwszej kolejności zadbaj o własne bezpieczeństwo"

- przypominają mundurowi.

Tak mieszka ojciec prezydenta Andrzeja Dudy
Źródło: Gratulacje od policji dla młodych gdańszczan. Pomogli nieprzytomnej nastolatce