Hipopotamy karłowate czeka przeprowadzka! Gdańskie ZOO z nowym wybiegiem

2021-01-04 8:04 Dominika Bakura
Zwierzęta zostaną sprowadzone z innego zoo, będą to hipopotamy karłowate
Autor: pixabay.com /CC0 fot. ddouk Zwierzęta zostaną sprowadzone z innego zoo, będą to hipopotamy karłowate

Hipopotamy karłowate czeka przeprowadzka! Sapo i Tosia - mieszkańcy gdańskiego Ogrodu Zoologicznego już niebawem zamieszkają na większym i nowoczesnym wybiegu. Zwierzaki będą miały do swojej dyspozycji basen, a także to co lubią najbardziej - teren z dużą ilością błota.

– Na tym nowym wybiegu jest przygotowany taki specjalny, grząski obszar, żeby mogły się tam wylegiwać, chodzić. Jest również dla nich również przygotowany pawilon. Też dosyć duży – mówi Michał Targowski, dyrektor Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego. – Z przeprowadzką trzeba się śpieszyć bowiem  samica jest już pokryta. Do porodu na pewno zostanie oddzielona, będzie miała takie legowisko ze słomy i siana – dodaje dyrektor ogrodu.

Hipopotamy karłowate nie lubią zbyt długo przebywać na słońcu. W gorące dni chętnie kopią nory, w których znajdują schronienie. Posłuchaj:

Hipopotamy karłowate będą mieszkać po sąsiedzku nie tylko z żółwiami i anakondami. Dołączą do nich dujkery, czyli bardzo małe antylopy.

– Nie będzie absolutnie żadnych konfliktów. Tutaj projektujemy i będziemy się starali na ten bardzo duży wybieg wpuścić jeszcze małe jeleniowate. Jesteśmy przekonani, że znajdą wspólny język ze sobą – dodaje Michał Targowski.

Nowa mieszkanie dla Sapo i Tosi będzie gotowe wraz z początkiem stycznia.  

Życzenia na 2021! Czego życzymy sobie w nowym roku?
Źródło: Hipopotamy karłowate czeka przeprowadzka! Gdańskie ZOO z nowym wybiegiem
Nasi Partnerzy polecają