hl

i

Autor: wikipedia.com

Horror w teatrze? A może kryminalne zagadki muzeum? To propozycje na spędzenie Halloween w jednej z placówek kulturalnych w Trójmieście

2021-10-28 16:30

Halloweenowy weekend w gdyńskich i gdańskich placówkach kulturalnych zapowiada się naprawdę strasznie. Pokazy niemych filmów grozy z muzyką na żywo będzie można zobaczyć w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. Z kolei Muzeum Emigracji w Gdyni zaprosi na kryminalno-detektywistyczną grę.

Teatr Szekspirowski w Gdańsku zaprasza mieszkańców na pokazy niemych filmów grozy, wzbogaconych muzyką na żywo. W sobotę (30.10) o godz. 19:00 rozpocznie się pokaz „Nosferatu. Symfonia Grozy” z 1922 roku. Muzykę napisaną specjalnie do filmu zagra szalony holenderski lutnik, Jozef Van Wissem. Z kolei w niedzielę (31.10) o godz. 19:00 w Teatrze odbędzie się pokaz filmu „Metropolis” z1927 roku. Muzykę do obrazu na żywo zagra zespół Czerwie.

A to nie koniec atrakcji. Od soboty online będzie można obejrzeć wykład Spooky Shakespeare, czyli Halloween po elżbietańsku. Podczas spotkania prof. Małgorzata Grzegorzewska opowie o tym, czego bano się w czasach elżbietańskich. A jest o czym mówić! Wiedźmy, duchy, elfy, zjawy, czary! Świat magiczny przeplata się nieustannie ze światem ludzi – zarówno w komediach, jak i tragediach Szekspira. O szczegółach strasznego weekendu w Teatrze Szekspirowskim poczytacie TUTAJ.

To propozycja na halloweenowy weekend, a już w piątek Muzeum Emigracji w Gdyni zaprosi mieszkańców do udziału w kryminalnej grze. -Jej szczegóły są ściśle tajne, ale mogę zdradzić, że odwiedzą nas podróżni i emigranci z przeszłości uwikłani w dużą sprawę kryminalną. Uczestnicy wraz z detektywem będą starali się tę sprawę rozwikłać -mówi Anna Posłuszna z Muzeum Emigracji. Gra (dla uczestników od 16. roku życia) rusza o 19:00 i potrwa ok. 2 godzin. Z zapisami warto się pospieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

Źródło: Horror w teatrze? A może kryminalne zagadki muzeum? To propozycje na spędzenie Halloween w jednej z placówek kulturalnych w Trójmieście