Festiwal NARRACJE

i

Autor: brak danych Podczas festiwalu NARRACJE gdańszczanie będą mogli na murach budynku hodować wirtualne kwiaty.

Jak będzie wyglądał Gdańsk w 2080 r.? Festiwal „Narracje” zna odpowiedź

2021-10-20 13:00

Jak będzie wyglądał Gdańsk w 2080 r.? Odpowiedzi na to pytanie będzie można poszukać podczas Festiwalu Narracje, który odbędzie się już w ten weekend. Tym razem wyjątkowe instalacje i projekcje będzie można oglądać na terenie Dolnego Wrzeszcza - od Parku Kuźniczki a skończywszy na al. Hallera.

– Według prognoz NASA, na wysokości Dolnego Wrzeszcza, w 2080 r. będzie przebiegać linia brzegowa – mówi kurator imprezy, Piotr Sikora. – Artyści nawiążą w swoich pracach do tych prognoz. Zastanowią się jak mogłaby w tych latach wyglądać deweloperka, obejrzymy też taki film katastroficzny, który pokaże jak mogłoby zalanie miasta wyglądać już teraz, zaraz – dodaje Sikora.

W tym roku z powodu pandemii nie odbędą się grupowe oprowadzania po trasie festiwalu. Organizatorzy zachęcają jednak do indywidualnego zwiedzania z pomocą mapki.

– Mapkę możemy znaleźć w Internecie, ale będzie też dostępna w bezobsługowym Punkcie Informacyjnym mieszczącym się w altanie w Parku Kuźniczki. Raz dziennie odbędzie się też spacer kuratorski: w piątek w języku polskim, a w sobotę w języku angielskim – tłumaczy Sikora.

Na wszystkie wydarzenia odbywające się w ramach Narracji wstęp jest bezpłatny. A Narracje wracają po rocznej przerwie. Przypomnijmy - 11. odsłona NARRACJI była sukcesem frekwencyjnym. 15 i 16 listopada 2019 roku gdańskie Siedlce odwiedziło 10 000 osób. 

Źródło: Jak będzie wyglądał Gdańsk w 2080 r.? Festiwal „Narracje” zna odpowiedź