Kielnieńska Gdańsk Osowa

i

Autor: Paweł Lemke Projekt przebubowy ulicy Kielnieńskiej oraz budowy Nowej Koziorożca w Gdańsku

Jest projekt na przebudowę ulicy Kielnieńskiej i budowę Nowej Koziorożca w Gdańsku

2022-04-21 19:00

Główna arteria Osowej zmieni swoje oblicze. Projekt na przebudowę ulicy Kielnieńskiej i budowę Nowej Koziorożca w Gdańsku jest już gotowy. W ciągu tej pierwszej pojawią się dwa ronda - na skrzyżowaniach ze Spacerową i z Barniewicką.

Powstanie nowa jezdnia, sieci podziemne, chodniki, zieleń, trasy rowerowe oraz droga serwisowa wzdłuż większości nowego odcinka, obsługującej całą zabudowę wokół ulicy Kielnieńskiej - mówi Alan Aleksandrowicz, wiceprezydent Gdańska.

Jeżeli chodzi z kolei o ulicę Nową Koziorożca, czyli tą łącznicę pomiędzy Kielnieńską, a Koziorożca, ta droga będzie miała charakter zielonego, meandrującego bulwaru, z dużą ilością zieleni i ogrodów deszczowych - zaznacza wiceprezydent.

Prace rozpoczną się w trzecim kwartale bieżącego roku i potrwają 2 lata. - Utrudnienia będą nieuniknione - dodaje Karol Kalinowski, szef Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

- Na odcinku Drawska-Barniewicka oraz Nowa Koziorożca-przedłużenie Kielnieńskiej do pętli autobusowej, można się spodziewać ruchu wahadłowego. Wynika to z tego, że mamy ograniczoną przestrzeń, z punktu widzenia własności czy infrastruktury, która jest do przebudowania. Na odcinku Barniewicka-Nowa Koziorożca będzie tymczasowa droga z płyt, także tu nie powinno być aż takich spowolnień - tłumaczy Kalinowski.

Jeszcze w tym roku zapadnie też decyzja o budowie buspasów w ciągu ulicy Spacerowej w Gdańsku. W planach jest też zaprojektowanie Nowej Kielnieńskiej, która ominie Osową od strony północnej.

Źródło: Jest projekt przebudowy ulicy Kielnieńskiej i budowy Nowej Koziorożca w Gdańsku