Kolejki do punktów testowych w Gdańsku. Pomorski NFZ zapowiada otwarcie nowych miejsc

i

Autor: gdansk.pl

Kolejki do punktów testowych w Gdańsku. Pomorski NFZ zapowiada otwarcie nowych miejsc

2022-01-26 10:02

W Gdańsku i na Pomorzu przed wieloma punktami testowymi w ostatnich dniach ustawiają się często kilkudziesięcioosobowe kolejki, stoją nieraz całe rodziny z dziećmi. Zainteresowanie testami wynika z lawinowego wzrostu zakażeń Omikronem.

Pomorski NFZ poinformował, że z powodu zwiększonego zapotrzebowania na wykonywanie testów zwiększyła się też liczba punktów pobrań, niektóre z nich wydłużyły godziny przyjęć.

Postanowiłam zapisać się na test wymazowy. Jednak tutaj wystąpił problem, ponieważ w żadnym punkcie wymazowym w Gdańsku nie ma wolnych terminów

- mówi Nina w rozmowie z naszym reporterem, która czuje się źle od kilku dni i chciała zrobić sobie test na covid.

Obecnie na Pomorzu działa 51 punktów poboru wymazów – 16 w Gdańsku, 1 w Sopocie, 6 w Gdyni, 2 w Słupsku oraz 26 w innych częściach naszego regionu. Punkty aktualizowane są na bieżąco w zależności od sytuacji epidemiologicznej w naszym regionie. W Gdańsku najwięcej - pięć punktów testowych - prowadzi szpital Copernicus. W poniedziałek jeden z nich przetestował 1,2 tys. pacjentów, we wtorek, 25 stycznia uruchomiono kolejny.

Tymczasem przypomnijmy, minister zdrowia zapowiedział, że od czwartku szybkie testy antygenowe dostępne będą w niektórych aptekach dla wszystkich chętnych, na koszt NFZ. Skierowanie nie będzie wymagane.

Disco on ice przyciąga na kryte lodowisko w Nowym Sączu tłumy
Źródło: Kolejki do punktów testowych w Gdańsku. Pomorski NFZ zapowiada otwarcie nowych miejsc