Gdańsk ul. Ogarna

i

Autor: DRMG

Kolejne ulice Starego Miasta w Gdańsku przechodzą kompleksową rewaloryzację.

2022-01-26 20:00

Ulica Ogarna na Starym Mieście w Gdańsku zostanie kompleksowo zrewitalizowana. Właśnie ogłoszono przetarg na jej przebudowę od Krowiej Bramy do ulicy Garbary. Nowy układ drogi ma nawiązywać do jej historycznego przebiegu.

- Jezdnia będzie pokryta starobrukiem, natomiast chodniki płytką betonową. Droga zyska odwodnienie. Przebudowane zostaną także sieci podziemne. Ponadto na ulicy Ogarnej pojawi się stylizowane oświetlenie i ławki. Prace mają potrwać 12 miesięcy od daty podpisania umowy - mówi Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

A w ścisłym centrum prace trwają już na ulicach Pańskiej i Węglarskiej. - ulica Pańska zostanie przebudowana na całej długości. To jest od skrzyżowania z ulicą Podwale Staromiejskie do skrzyżowania z ulicą Szeroką. Ponadto przebudowane są także skrzyżowanie tej ulicy z ulicą Świętojańską i fragment ulicy Świętojańskiej. Ulica Węglarska również będzie przebudowana na całej długości. Oprócz wymiany nawierzchni przebudowana zostanie także kanalizacja deszczowa. Pojawi się stylizowane oświetlenie i ławki - dodaje Niezgoda.

Wszystkie te inwestycje prowadzone są w ramach programu rewaloryzacji ulic głównego miasta. Wcześniej wyremontowano już ulicę Przędzalniczą, Świętego Ducha, Tartaczną czy Złotników.

Źródło: Kolejne ulice Starego Miasta w Gdańsku przechodzą kompleksową rewaloryzację.