Ukraina - flaga

i

Autor: ESKA

Konsulat Generalny Ukrainy w Gdańsku pomaga wszystkim obywatelom w potrzebie

2022-02-24 16:00

Pomagają w ściągnięciu rodzin do Polski, ale też udzielają niezbędnych porad i wsparcia. Pracownicy Konsulatu Generalnego Ukrainy w Gdańsku od rana pomagają swoim obywatelom, którzy tłumnie odwiedzają i dzwonią do placówki. Nasze drzwi są otwarte - zapewnia Konsul Generalny Oleksandr Plodystyi.

- Przyjmujemy wszystkich. Z jakimkolwiek pytaniem by nie przyszli, zawsze udzielimy odpowiedzi czy konsultacji. Najczęściej w tej chwili ludzie przychodzą po otrzymanie zezwolenia na wyjazd dziecka za granicę z terenu Ukrainy. To załatwiamy obecnie wszystkim, którzy tego potrzebują - tłumaczy Plodystyi.

Poprzez rosyjskie cyberataki na ukraińskie strony rządowe, nie działa też witryna gdańskiej placówki. - Dlatego też teraz wszystkie informacje publikujemy na stronie Konsulatu Ukrainy w Gdańsku na Facebooku. Tam pojawiają się na bieżąco wszystkie aktualności. Jest też uruchomiony numer telefonu gorącej linii: 607 654 333 - dodaje Konsul. Na ten numer mogą dzwonić wszyscy obywatele Ukrainy potrzebujący pomocy na terenie północnej Polski.

Źródło: Konsulat Generalny Ukrainy w Gdańsku pomaga wszystkim obywatelom w potrzebie