Latamy coraz częściej. Gdańskie lotnisko to ponad 1,6 mln obsłużonych pasażerów

i

Autor: pomorskie.eu

Latamy coraz częściej. Gdańskie lotnisko to ponad 1,6 mln obsłużonych pasażerów

2021-11-15 9:04

Latamy coraz częściej. Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku obsłużył w 2021 r. już ponad 1,68 mln pasażerów. Tylko w październiku było ich ponad 307 tys., czyli niewiele mniej niż we wrześniu.

Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku oferuje loty na ponad 60 lotnisk w całej Europie.

Nie zwalniamy tempa

Ruch lotniczy systematycznie wzrasta. Linie lotnicze systematycznie przywracają połączenia, a pasażerowie chcą latać. Nie inaczej jest na gdańskim lotnisku. W październiku 2021 r. z usług lotniska skorzystało ponad 307 tys. pasażerów. To tylko o około 30 proc. mniej w niż w rekordowym 2019 r. Łącznie w ciągu 10 miesięcy 2021 r. obsłużonych zostało już ponad 1,68 mln gości.

"Do dwóch milionów pasażerów w tym roku brakuje nam już tylko ponad 314 tys. pasażerów. Jesteśmy przekonani, że w listopadzie i grudniu będzie ich o wiele więcej"

 – przekonują władze lotniska.

A dokąd lataliśmy najchętniej?

Najbardziej popularne kierunki

W ruchu regularnym niezmiennie największą popularnością cieszą się połączenia do Warszawy, Amsterdamu, Oslo i Londynu. Warto także odnotować najpopularniejsze kierunki czarterowe. Były to: Turcja, Egipt, Grecja i Hiszpania. Ruch czarterowy na gdańskim lotnisku jest tylko o niecałe 8 proc. mniejszy niż w 2019 r.

Atak na granicy. Przeciwko polskim służbom użyto gazu łzawiącego
Źródło: Latamy coraz częściej. Gdańskie lotnisko to ponad 1,6 mln obsłużonych pasażerów