Malbork: Zadał swojej ofierze szereg ciosów ostrym narzędziem. Policjanci zatrzymali dwójkę podejrzanych

i

Autor: KMP Gdańsk

Malbork: Zadał swojej ofierze szereg ciosów ostrym narzędziem. Policjanci zatrzymali dwójkę podejrzanych

2021-12-17 12:31

Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej wspólnie z policjantami z Malborka ustalili i zatrzymali dwie osoby podejrzane o zabójstwo, do którego doszło 30 października w Malborku. W działania zostali włączeni policyjni kontrterroryści, którzy wczoraj o godzinie 6 zatrzymali 34-latka podejrzanego o tę zbrodnię, jednocześnie policjanci weszli również do mieszkania 31-latki.

Pod koniec października w Malborku doszło do zabójstwa mężczyzny. Sprawca zadał swojej ofierze szereg ciosów ostrym narzędziem w wyniku czego ofiara poniosła śmierć. W trakcie policyjnych czynności bezpośrednio na miejscu zdarzenia zostały przeprowadzone oględziny, zabezpieczono wiele śladów oraz sporządzono dokumentację fotograficzną.

"Funkcjonariusze przeanalizowali również zapisy z monitoringu, wyłuskali wizerunek mężczyzny podejrzewanego o tę zbrodnię. Otrzymaliśmy wiele informacji, jednak żadna nie przyniosła przełomu w sprawie. Wspólne działanie policjantów z Wydziału Kryminalnego i Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KWP w Gdańsku, oraz policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Malborku pozwoliły na wytypowanie osób podejrzewanych o to zabójstwo"

- komentują policjanci. 

W związku z prowadzonym śledztwem w czwartek (16 grudnia)  o godzinie 6:00 policjanci jednocześnie weszli do dwóch mieszkań na terenie powiatu malborskiego. Z uwagi na informacje, że 34-latek jest osobą niebezpieczną w działania zostali włączeni policyjni kontrterroryści, mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany. W tym samym czasie funkcjonariusze weszli do mieszkania 31-letniej kobiety, która również została zatrzymana.  Szeroko zakrojone działania operacyjne pozwoliły na  ustalenie m.in. prawdopodobnego przebiegu zdarzenia, a z zebranego materiału dowodowego wynika, że osoby zatrzymane zaplanowały zbrodnie kilka miesięcy przed zdarzeniem.

Obie osoby zostały przewiezione do komendy, a następnie do prokuratury Okręgowej w Gdańsku. Zgromadzone przez policjantów i prokuratorów dowody pozwoliły na przedstawienie zatrzymanym osobom zarzutu zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem.

Za tego typu przestępstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Z zemsty zasztyletował córkę konkubiny
Źródło: Malbork: Zadał swojej ofierze szereg ciosów ostrym narzędziem. Policjanci zatrzymali dwójkę podejrzanych