Mario Maloca zostaje w Lechii na dłużej, w sprzedaży bilety na mecz ze Śląskiem i koszulki z dzielnicami

i

Autor: gdansk.pl

Mario Maloca zostaje w Lechii na dłużej, w sprzedaży bilety na mecz ze Śląskiem i koszulki z dzielnicami

2022-01-27 12:45

- Jest on dla mnie bardzo ważnym zawodnikiem - mówi trener Tomasz Kaczmarek o niespełna 33-letnim Mario Malocy, który przedłużył umowę z Lechią do czerwca 2023 roku. Gdańszczanie pierwszy mecz w ekstraklasie w nowym roku zagrają 5 lutego ze Śląskiem Wrocław. W sprzedaży są już bilety, podobnie jak gadżety gdańskiego klubu z m.in. nazwami dzielnic.

Mówią o nim "Generał". Nieustępliwy, twardy, filar defensywy. W maju skończy 33 lata, do Lechii przyszedł z Hajduka Split w 2015 roku, niemal od razu stał się ważny dla swojej drużyny. Mario Maloca był jednym z najlepszych obrońców ekstraklasy. Może nawet najlepszym. W 2018 roku odszedł do niemieckiego Greuther Fürth.

W lipcu 2019 roku wrócił do Lechii. Grał, ale popełniał błędy (m.in. niepotrzebne czerwone kartki). Ówczesny trener biało-zielonych Piotr Stokowiec przesunął go do rezerw. Maloca zacisnął zęby i wrócił. Znów był generałem - zawziętym, nieustępliwym, pewnym punktem defensywy. Od czasu powrotu do Gdańska Mario w biało-zielonych barwach rozegrał 66 meczów i strzelił jedną bramkę.

W środę, 26 stycznia, gdański klub poinformował, że o podpisaniu nowej umowy z Chorwatem, która będzie obowiązywać do czerwca 2023 z możliwością przedłużenia o rok. 

Od kiedy jestem w Lechii, Mario reprezentuje dobrą formę. W rozmowach z nim zawsze czułem, że zależy mu na tym, aby zostać w Gdańsku. Zależy mu również na tym, aby wziąć na siebie jeszcze więcej odpowiedzialności i pomóc klubowi i drużynie w osiągnięciu wspólnego sukcesu. Cieszę się, że Klub i Mario doszli do porozumienia, bo jest on dla mnie bardzo ważnym zawodnikiem

– przyznał trener Lechii Tomasz Kaczmarek.

Bilety na Śląsk

Lechia swój pierwszy mecz ligowy w 2022 roku zagra na Polsat Plus Arenie Gdańsk 5 lutego o godzinie 20.00 ze Śląskiem Wrocław. Bilety są już w sprzedaży. 

Sprzedaż biletów prowadzona jest on-line (aplikacja mobilna Bilety Lechia oraz bilety.lechia.pl) oraz przez punkty partnerskie. Ceny: normalne 30 i 45 zł, ulgowe 15 i 30 zł. 

Bilety ulgowe przysługują osobom do 18. roku życia, uczącym się do 26. roku życia (w tym studenci) oraz seniorom powyżej 60. roku życia. 

Rabat dodatkowy: 20 proc. przy zakupie minimum 3 biletów w jednej transakcji.

Kolekcja gadżetów Lechii

W sprzedaży jest też kolekcja Lechia Gdańsk Fanstore z nazwami dzielnic i miast. Fani biało-zielonych mogą już teraz mieć koszulkę, kubek, etui do telefonu, brelok, magnes i inne gadżety ze swoim miastem, dzielnicą lub imieniem. 

"Wejdź na bit.ly/jednomiastojedenklub lub przyjdź do naszego sklepu na Polsat Plus Arena Gdańsk i zamów coś, co dedykowane jest tylko dla Ciebie" - informuje klub.  

Sedno Sprawy - Artur Dziambor
Źródło: Mario Maloca zostaje w Lechii na dłużej, w sprzedaży bilety na mecz ze Śląskiem i koszulki z dzielnicami