Mieszkańcy Gdańska wybrali projekty Budżetu Obywatelskiego 2022 - więcej głosujących niż rok temu

i

Autor: gdansk.pl

Mieszkańcy Gdańska wybrali projekty Budżetu Obywatelskiego 2022 - więcej głosujących niż rok temu

2021-10-20 8:26

Zakończyło się głosowanie w dziewiątej edycji gdańskiego Budżetu Obywatelskiego. Swoje głosy oddało 43 tys. 190 mieszkanek i mieszkańców Gdańska. W piątek, 22 października, poznamy zwycięskie projekty!

Budżet obywatelski 2021 w Gdańsku

W tegorocznej edycji gdańskiego budżetu obywatelskiego zagłosowało o 3 tysiące więcej osób niż w ubiegłym roku. - Głosowanie trwało od 4 do 18 października - podkreśliła w komunikacie prasowym Marta Formella z Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Wyjaśniła, że ostatecznie w głosowaniu na zadania zgłoszone do realizacji w ramach 9. edycji gdańskiego budżetu obywatelskiego wzięło udział 43 190 mieszkańców.

Do wyboru było 387 projektów, w tym 116 w ramach zielonego budżetu obywatelskiego. Wśród propozycji były m.in. letnie spektakle teatralne dla dzieci, a także seria spotkań, debat i wykładów pn. "Cywilizacja łacińska - nasz fundament".

Wyniki poznamy w najbliższy piątek, 22 października o godz. 9:00 podczas transmisji na portalu gdansk.pl. Wtedy też poznamy dzielnicę, która może pochwalić się największą frekwencją głosujących. W ramach podziękowania za zaangażowanie mieszkańców, w tej dzielnicy powstanie łąka kwietna.

Radio Eska na planszy Monopoly Katowice
Źródło: Mieszkańcy Gdańska wybrali projekty Budżetu Obywatelskiego 2022 - więcej głosujących niż rok temu