Mieszkaniec Wejherowa z szansą na medal? W niedzielę start maratończyków!

2021-08-06 13:38 Róża Perszon
Mieszkaniec Wejherowa z szansą na medal? W niedzielę start maratończyków!
Autor: Marcin Chabowski Facebook

Marcin Chabowski, maratończyk pochodzący z Wejherowa, został oficjalnie nominowany przez Polski Komitet Olimpijski na na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020. Jest już na miejscu i czeka na start. Kiedy można kibicować?

O tym, że lekkoatleta z Wejherowa pojedzie na igrzyska wiadomo było już w kwietniu. Maratończyk podczas biegu na holenderskim lotniku w Enschede uzyskał czas 02:10:17. Tym samym zajął 10. miejsce. Wypełnił wówczas minimum na olimpiadę w Tokio.

Teraz przyszedł czas na sprawdzenie swoich zdolności. Chabowski aktywnie publikuje na swoim Facebooku i choć nie zawsze pochlebnie wypowiada się o organizacji wydarzenia, jest skoncentrowany na wygranej. 

"Ostatni trening pobudzający za mną. Teraz pozostaje tylko czekać na start w naszych celach"

- pisał w środę (4 sierpnia) maratończyk. 

Maraton odbył się w nocy, z soboty na niedzielę, 8 sierpnia. Faworytem biegu był rekordzista świata z Kenii - Eliud Kipchoge, który zgodnie z oczekiwaniami wygrał maraton z czasem 2:08.38. Jak poszło Chabowskiemu? Mieszkaniec Wejherowa niestety nie ukończył biegu. Najlepszy z Polaków był Adam Nowicki - 38. miejsce z czasem 2:17.19. Arkadiusz Gardzielewski z czasem 2:22.50 zajął 63. lokatę.

Tadeusz Michalik po powrocie z igrzysk Tokio 2020
Źródło: Mieszkaniec Wejherowa z szansą na medal? W niedzielę start maratończyków!
Nasi Partnerzy polecają