Mobilne punkty spisowe w Gdańsku i na Pomorzu. Na rynkach i osiedlach, sprawdź gdzie i kiedy

i

Autor: gdansk.pl

Mobilne punkty spisowe w Gdańsku i na Pomorzu. Na rynkach i osiedlach, sprawdź gdzie i kiedy

2021-07-29 9:33

W każdą sierpniową środę na Zielonym Rynku na gdańskim Przymorzu będzie można spisać w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 w punkcie spisowym pod chmurką. Nie trzeba mieć ze sobą dowodu, wystarczy znać swój PESEL. Kolejne punkty pojawią się m.in. w spółdzielni mieszkaniowej na Zaspie - Rozstajach.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 roku rozpoczął się 1 kwietnia i potrwa do 30 września 2021 roku. W województwie pomorskim, według stanu na początek lipca 2021 roku spisanych jest blisko 39 procent osób (wskaźnik dla Polski to około 40,5 proc.). W Gdańsku spisało się dotąd 42 proc. mieszkańców.

Główny Urząd Statystyczny w Gdańsku - aby spisem objąć jak najwięcej mieszkańców - zdecydował, że od końca czerwca spis w sposób bezpośredni będą mogli realizować rachmistrzowie. To niejedyna inicjatywa, która ma pozyskać więcej osób do spisu.

"Zdecydowaliśmy się na tworzenie mobilnych punktów spisu, na rynkach, w siedzibach spółdzielni, domach kultury, bo dla wielu osób jest to łatwiejsze niż na przykład spisanie się przez internet. Te punkty działają czasowo i w różnych miejscach, nie według stałego harmonogramu, bo formuła się wyczerpuje. Na przykład rynki mają swoją specyfikę. Jest na nich dużo osób, ale ciągle te same. I tak w piątek, 30 lipca, po raz ostatni stanie punkt spisowy na rynku we Wrzeszczu Dolnym, bo wszyscy którzy chcieli się tam spisać, już się spisali" 

 - mówi Iwona Denicka, kierownik projektu Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 w Urzędzie Statystycznym w Gdańsku.

Lista mobilnych punktów spisowych

Zanim udamy się do mobilnego punktu spisowego, trzeba upewnić się, czy informacja o jego funkcjonowaniu jest aktualna dzwoniąc pod numer telefonu 58 76 83 210.

Mobilne punkty spisowe w Gdańsku i na Pomorzu. Na rynkach i osiedlach, sprawdź gdzie i kiedy

i

Autor: gdansk.pl
Na Nadodrzu zawalił się budynek.
Źródło: Mobilne punkty spisowe w Gdańsku i na Pomorzu. Na rynkach i osiedlach, sprawdź gdzie i kiedy