tunel

i

Autor: osz

Monitoring pod Błędnikiem: To bat na wandali i graficiarzy, grasujących w tunelu

2021-11-24 13:46

Graficiarze, wandale i miłośnicy mocnych trunków pod czujnym okiem kamery. To w tunelu pod Błędnikiem, gdzie w przyszłym roku zamontowanym zostanie monitoring. Gdańsk zapowiada, że niebawem ogłosi przetarg na to zadanie.

Zdaniem mieszkańców Gdańska, kamery w tym miejscu powinny pojawić się już dawno. Tunel pod ul. Błędnik to bowiem miejsce częstych libacji alkoholowych i działania wandali, którzy regularnie niszczą elewację podziemnego przejścia.

Kamery obejmą swoim zasięgiem zarówno tunel, jak i dojście do niego. Miasto zapowiada, że niebawem ogłosi przetarg na to zadanie. -Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego posiada dokumentację dla zadania obejmującego swym zakresem m.in. budowę monitoringu w tunelu pod ul. Błędnik. Procedura udzielenia zamówienia publicznego na wykonanie monitoringu zostanie rozpoczęta po uchwaleniu Budżetu Miasta Gdańska na rok 2022 r. -mówi Joanna Bieganowska z gdańskiego magistratu. Przypomnijmy, że monitoring w tunelu pod Błędnikiem miał pojawić się jeszcze w grudniu tego roku, ale postępowanie unieważniono.

Źródło: Monitoring pod Błędnikiem: To bat na wandali i graficiarzy, grasujących w tunelu