Motomikołaje zebrali ponad 80 tysięcy złotych - podsumowanie akcji

i

Autor: gdynia.pl

Motomikołaje zebrali ponad 80 tysięcy złotych - podsumowanie akcji

2022-01-05 9:25

Grudniową tradycją zarówno w Gdyni, jak i całym Trójmieście jest akcja „Mikołaje na motocyklach”. Podczas niej, ulicami metropolii na dwukołowych maszynach porusza się barwny korowód mikołajów i innych świątecznych postaci. Cała inicjatywa ma szczytny cel – zebrać środki dla potrzebujących dzieci. Co roku cel ten udaje się znakomicie wypełnić. Tym razem podczas grudniowej akcji zebrano aż 82 176 złotych.

XIX edycja wydarzenia „Mikołaje na motocyklach” odbyła się jeszcze przed Bożym Narodzeniem – 5 grudnia. Barwny korowód świątecznych postaci przejechał z Gdańska do Gdyni. Start miał miejsce przy stadionie Polsat Plus Arena. Z kolei metą było gdyńskie molo Południowe. Na starcie stanęło aż 805 motocykli i innych pojazdów, takich jak skutery czy quady.

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należało zakupić cegiełkę, uprawniającą do wspólnego przejazdu, z której dochód przeznaczony był na cel charytatywny imprezy. Można było zrobić to zarówno w przedsprzedaży on-line, jak i na miejscu. Tym sposobem udało się uzbierać odpowiednio 24 117 zł i 23 023,04 zł. Łącznie z samych cegiełek udało się więc uzbierać aż 47 140,04 zł.

Cegiełki nie były jednak jedynym sposobem na wsparcie inicjatywy. Jeszcze przed grudniowym przejazdem w internecie prowadzone były licytacje rozmaitych przedmiotów. Dochód z nich przeznaczony był rzecz jasna na cel charytatywny. Tym sposobem udało się uzbierać kolejne 31 932,46 zł.

Tradycyjnie podczas przejazdu zbierane były również datki do puszek. Tą drogą motomikołaje zgromadzili 3103,79 zł. Suma z wszystkich form zbiórki dała zawrotną kwotę 82 176,29 złotych!

Dochód z inicjatywy przeznaczany jest na cele charytatywne, dla dzieci przebywających w domach dziecka, hospicjach czy dziecięcych oddziałach szpitalnych. Impreza od wielu lat gromadzi setki motocyklistów, którzy w szczytnym celu chętnie wsiadają na swoje maszyny.

Tradycja mikołajowych parad ma już niemal 20 lat. Wszystko zaczęło się w 2003 roku. Wtedy na trójmiejski szlak wyjechało 9 motomikołajów. Jednak z roku na rok było ich już coraz więcej. Dotychczasowy rekord to ponad 2,5 tysiąca mikołajów na motocyklach, quadach i skuterach. Co roku w ramach akcji udaje się zebrać dziesiątki tysięcy złotych.

Motomikołaje przejechały ulicami Szczecina
Źródło: Motomikołaje zebrali ponad 80 tysięcy złotych - podsumowanie akcji