pesa

i

Autor: GAiT

Motornicze i kierowczynie potrzebne od zaraz! Gdańscy urzędnicy zachęcają mieszkanki do pracy w GAiT

2021-06-01 10:49

Rozglądasz się za ciekawą ofertą pracy? Szukasz nowych wyzwań? Gdańskie Autobusy i Tramwaje zachęcają mieszkanki do udziału w rekrutacji. Czekają wakaty na stanowiskach motorniczych i kierowczyń.

Gdańskie Autobusy i Tramwaje są największą firmą komunikacyjną  na Pomorzu. Obecnie zatrudnia ponad 800 kierowców i motorniczych, w tym ponad 130 kobiet.

„Tworzymy silny i zgrany zespół, który składa się z osób wyjątkowych i kompetentnych. Naszym celem jest zagwarantowanie gdańszczanom bezpieczeństwa i komfortu podróży, a naszym pracownikom dobrych warunków pracy, w której będą się spełniać. Co roku przewozimy blisko 170 mln pasażerów i przejeżdżamy ponad 29 mln kilometrów. Tylko w ciągu ostatnich 3 lat zainwestowaliśmy w nowoczesną, przyjazną pasażerom flotę autobusową i tramwajową ponad 300 mln złotych. Obecnie dysponujemy ponad 390 niskopodłogowymi autobusami i tramwajami.”

- czytamy na stronie GAiT.

 

Jak wygląda proces stawania się motorniczą lub kierowczynią?

Rekrutacja składa się z kilku etapów. Najpierw, za pośrednictwem strony należy wysłać swoje CV i wypełnić formularz. Po weryfikacji GaiT skontaktuje się z wybranymi kandydatkami. Następnie kandydatki muszą przejść badania psychotechniczne i lekarskie. Po pozytywnej kwalifikacji, przyszłe pracownice przejdą kurs teoretyczny (30h dla motorniczych, 20h dla kierowczyń), kurs praktyczny (30h dla motorniczych, 60h dla kierowczyń z prawem jazdy kategorii B, 40h dla kierowczyń z prawem jazdy kategorii C). Ostatnim etapem jest egzamin wewnętrzny (teoretyczny i praktyczny), a następnie egzamin państwowy.

Bezpłatne kursy

 Nie masz niezbędnych uprawnień? Nic nie szkodzi! GaiT przygotował bezpłatny kurs, który pozwoli je zdobyć, a następnie podjąć pracę. Wystarczy, że spełnisz 4 warunki:

 "Ukończyłaś 21 lat (kurs motorniczej) lub 24 lat (kurs kierowczyni autobusu)-posiadasz prawo jazdy min. kat. B-cieszysz się dobrym stanem zdrowia-nie byłaś skazana prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe."

Czy warto dołączyć do GAiT?

GAiT oferuje stałe zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę. Praca odbywa się w systemie zmianowym. Pracownicy mogą liczyć na wsparcie socjalne (m.in. wczasy „pod gruszą”, paczki świąteczne, kolonie i obozy dla dzieci) oraz bilety pracownicze. W pakiecie są także ubezpieczenia grupowe, karty Multisport i pracownicze sekcje sportowe.

Mogło dojść do tragedii. Kierowca ciężarówki nie usunął lodu z naczepy
Źródło: Motornicze i kierowczynie potrzebne od zaraz! Gdańscy urzędnicy zachęcają mieszkanki do pracy w GAiT