Najmłodsi mieszkańcy Dąbrowy mają do dyspozycji nową, plenerową rozrywkę!

i

Autor: gdansk.pl

Najmłodsi mieszkańcy Dąbrowy mają do dyspozycji nową, plenerową rozrywkę!

2021-07-23 10:01

Dzięki Budżetowi Obywatelskiemu na działce przy ul. Szafranowej powstał park trampolin ziemnych. Już w ten weekend będzie można odwiedzić to miejsce z całą rodziną.

Park trampolin obejmuje powierzchnię ok. 500 m². Zlokalizowany jest tuż przy popularnej ścieżce rowerowej i chodniku, biegnących wzdłuż ul. Rdestowej. Dotychczas był to kompletnie nieużywany teren, na którym rosła trawa. Teraz działka jest bezpiecznie ogrodzona i oprócz trampolin posiada małą architekturę w postaci ławek z podłokietnikami, koszy na odpady oraz stojak rowerowy. Wejście do obiektu możliwe jest z dwóch różnych stron.

"To kolejna inwestycja, w efekcie której mieszkańcy Gdyni otrzymują możliwość aktywnej rekreacji w swoim najbliższym, sąsiedzkim otoczeniu. Promujemy ruchu na świeżym powietrzu, szczególnie wśród najmłodszych gdynian, którzy po wielu miesiącach pandemicznej izolacji, powinni integrować się z rówieśnikami i korzystać z dzielnicowych atrakcji. Park trampolin ziemnych daję taką szansę i jestem przekonany, że przy sprzyjającej, wakacyjnej pogodzie szybko zyska sporą popularność"

- podkreśla Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Pomysłodawczynią budowy parku trampolin ziemnych jest pani Anna Brzeska-Cupisz, która w ramach Budżetu Obywatelskiego zrealizowała m.in. projekt miasteczka drogowego przy ZSP nr 3 przy ul. Nagietkowej 73.

Najmłodsi mieszkańcy Dąbrowy mają do dyspozycji nową, plenerową rozrywkę!

i

Autor: gdansk.pl
Czy umami nas mami? Co to jest umami?
Źródło: Najmłodsi mieszkańcy Dąbrowy mają do dyspozycji nową, plenerową rozrywkę!