szpital

i

Autor: unsplash.com

Nocna opieka zdrowotna od teraz w Chyloni!

2022-02-02 8:56

Od 1 lutego w Gdyni działa nowy punkt nocnej i świątecznej opieki chorych. Znajduje się przy ul. Wejherowskiej 59 w Chyloni. Zastąpił on dotychczasowy punkt, który mieścił się przy ul. Białowieskiej na Obłużu.

Do punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej możemy zgłosić się w sytuacji nagłego zachorowania lub pogorszenia stanu zdrowia. Tego typu miejsce jest otwarte od poniedziałku do piątku w godzinach 18:00-8:00, a w weekendy i święta – całodobowo.

W Gdyni w ramach nocnej i świątecznej opieki działają następujące placówki:

  • Szpital Morski im. PCK, ul. Powstania Styczniowego 1 (budynek 9a), telefon: 58 726 09 39,
  • Szpital Św. Wincentego a Paulo, ul. Wójta Radtkego 1 (wejście od Placu Kaszubskiego) – tu przyjmuje m.in. lekarz pediatra. Telefon: 58 726 09 39,
  • Szpitale Pomorskie – Punkt Nocnej i Świątecznej Opieki Chorych, Gdynia Chylonia, ul. Wejherowska 59, telefon: 58 726 09 39.

Pacjentom korzystającym z pomocy przysługują zabiegi pielęgniarskie w ramach porady udzielonej przez lekarza dyżurującego w POZ oraz zabiegi wynikające z ciągłości leczenia.

Zabiegi te mogą być wykonywane przez pielęgniarkę w gabinecie zabiegowym lub w domu pacjenta. Świadczenia nocnej i świątecznej opieki lekarskiej są bezpłatne (dla osób ubezpieczonych) i udzielane bez skierowania.

Co ważne, w ramach nocnej i świątecznej opieki nie obowiązuje rejonizacja – można zgłaszać się o pomoc do dowolnego punktu z listy.

Zima zaatakowała w Warszawie. Tak wyglądają ulice po śnieżycy
Źródło: Nocna opieka zdrowotna od teraz w Chyloni!