Nocny Duathlon Airport Gdańsk w maju - na lotnisku w Rębiechowie. Zapisy od piątku, 4 lutego

i

Autor: gdansk.pl

Nocny Duathlon Airport Gdańsk w maju - na lotnisku w Rębiechowie. Zapisy od piątku, 4 lutego

2022-02-03 16:16

5 km biegu, 15 km jazdy rowerem i 2.5 km biegu - to dystans sprinterski w duathlonie, w którym rywalizować będzie można w nocy z 21 na 22 maja na pasie startowym gdańskiego lotniska. - Zaprezentujemy wszystko co najlepsze. Będzie można zobaczyć lotnisko od środka - zapowiada Tomasz Kloskowski, prezes zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im Lecha Wałęsy. Początek zapisów w piątek, 4 lutego.

Duathlon to jedna z odmian triathlonu. W tej wersji nie ma pływania, zawodnicy biegną, jadą rowerem i ponownie biegną. Nocny Duathlon Airport Gdańsk odbędzie się w nocy z 21 na 22 maja. To niecodzienna propozycja dla kolarzy i biegaczy, bo zawody rozegrane będą na pasie startowym i drodze kołowania samolotów Portu Lotniczego im Lecha Wałęsy.

Start w nocy miedzy 01.00, a 03.00. poprzedzą wszystkie procedury obowiązujące przy odprawie przed wylotem…, a później niezwykła przygoda startu na 5cio kilometrowej pętli rowerowej i 2.5 kilometrowej pętli biegowej. Rywalizacja duthlonowa odbędzie się na dystansie sprinterskim 5km bieg/15km rower/2.5 km bieg. Emocje, ogień w nogach i niezwykła droga do przejechania – 60cio metrowej szerokości pas startowy o długości ponad dwóch i pół kilometra, oświetlony na biało i niebiesko, a równolegle droga kołowania z niebieskim świetlnym podprowadzeniem jako trasa biegowa…

Oferta skierowana jest do zawodników indywidualnych, ale także dwuosobowych sztafet. Zawodnicy startujący w parach podzielą start na dyscypliny. Jedna osoba pobiegnie dwukrotnie, najpierw otwierający rywalizację dystans 5ciu kilometrów, a następnie ( po przejechaniu przez partnera 15stu km na rowerze) jeszcze 2,5 km na zakończenie zawodów. Organizatorzy szczególną wagę przykładają do bezpieczeństwa. Wprawdzie pas startowy i droga kołowania będą podświetlone, to jednak każdy kolarz będzie musiał wyposażyć swój rower w lampkę.

Ambasadorem zawodów jest Jakub Ruciński, sopocianin, znakomity kolarz, jeden z najlepszych triathlonistów i duathlonistów w kraju w Agegruop M40. Kuba zaprasza do rywalizacji wszystkich bez względu na poziom wytrenowania.

- Pewnie będą zawodnicy, którzy będą chcieli się pościgać, ale zapraszamy wszystkich chętnych, którzy ten start potraktują zupełnie rekreacyjnie. To może być super przygoda dla każdego. Zapewniam, przejazd na rowerze po pasie startowym daje wielką frajdę… - mówi Jakub Ruciński.

- W maju wystartuj i wyląduj na lotnisku im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. To nie będzie jednak podróż lotnicza, to będzie wielka przygoda, którą przeżyjesz na ziemi. Zapraszamy na ściganie się po pasie startowym i drodze kołowania gdańskiego lotniska - zachęca organizator Tomasz Galiński z domety.pl

SKM testuje swoje nowe pociągi. Byliśmy w środku
Źródło: Nocny Duathlon Airport Gdańsk w maju - na lotnisku w Rębiechowie. Zapisy od piątku, 4 lutego