Nową siedzibą gdańskiego Instytu Kultury Miejskiej zostanie Kunszt Wodny

2021-09-25 14:00 Paweł Lemke
Kunszt Wodny w Gdańsku
Autor: Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Kunszt Wodny przekazany do miasta. Budynek będzie nową siedzią Instytutu Kultury Miejskiej. Wszystkie wymagane procedury formalno-prawne są już zakończone. Teraz ruszył przetarg na wyposażenie wnętrz oraz kompleksową aranżację tego obiektu.

- Przypomnijmy, że Kunszt Wodny znajduje się w samym centrum Gdańska, nieopodal Bramy Wyżynnej, przy placu Forum Gdańsk. Wykonany został w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego przez spółkę Forum Gdańsk. Kunszt Wodny będzie służył za siedzibę Instytutu Kultury Miejskiej, stanie się taką wizytówką kulturalno-turystyczną naszego miasta - mówi Izabela Kozicka-Prus z gdańskiego magistratu.

Wewnątrz Kunsztu zaplanowano nowoczesną, otwartą przestrzeń z czerwonymi elementami dekoracyjnymi i wygodnymi kanapami. - Będzie to przestrzeń zaaranżowana zgodnie z ideami nowoczesnej instytucji kultury. Zawiera w sobie między innymi open space na parterze, pomieszczenia z przeznaczeniem na biura, kawiarnie, sale konferencyjne, salę outdoor'yjną. Obiekt jest oczywiście w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami - dodaje urzędniczka.

Prace mają potrwać około dwunastu miesięcy od daty podpisania umowy z wykonawcą, a otwarcie ofert zaplanowane jest w połowie października.

Źródło: Nową siedzibą gdańskiego Instytu Kultury Miejskiej zostanie Kunszt Wodny
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany