pg

i

Autor: Maciej Buczeń / Politechnika Gdańska

Od maluszka do inżyniera. Politechnika Gdańska otwiera własne przedszkole

2023-03-02 18:00

Od maluszka do inżyniera. Politechnika Gdańska jeszcze w tym roku otworzy własne przedszkole z miejscem dla 100 dzieci! Placówka przy ulicy Do Studzienki 34 jest już prawie gotowa. Posiada cztery sale zajęciowe oraz własny, ogrodzony plac zabaw.

- W czerwcu planujemy otwarcie pierwszego oddziału adaptacyjnego dla najmłodszych przedszkolaków, a rok przedszkolny uruchamiamy 1 września. Rekrutacja ruszyła już 1 marca, skierowana jest ona głównie do pracowników, doktorantów i studentów Politechniki Gdańskiej. Mamy trzy etapy rekrutacji. Decyduje kolejność zgłoszeń. Najważniejsze jest wypełnienie w odpowiednim momencie formularza rekrutacyjnego i wysłanie zgłoszenia -mówi Ewa Michałowska z biura kanclerza Politechniki Gdańskiej.

-mówi Ewa Michałowska z biura kanclerza Politechniki Gdańskiej.

Jak dodaje, są trzy etapy rekrutacji. Decyduje kolejność zgłoszeń. Najważniejsze jest wypełnienie w odpowiednim momencie formularza rekrutacyjnego i wysłanie zgłoszenia 

Zajęcia dla najmłodszych będą też związane z charakterem całej uczelni. - Ta oferta edukacyjna jest różnorodna. Mamy tutaj zajęcia z dziecięcej matematyki, z kodowania na dywanie z elementami robotyki, a także trening umiejętności społecznej. Dodatkowo, to co jest istotne i bardzo ważne w dzisiejszych czasach, zajęcia z ochrony środowiska dotyczące np. klimatu - dodaje Ewa Michałowska. Rekrutacja potrwa do ostatniego wolnego miejsca. Swoje dziecko może zapisać każdy rodzic, choć pierwszeństwo będą miały osoby związane z uczelnią.

Piknik naukowy w Nowym Sączu
Źródło: Od maluszka do inżyniera. Politechnika Gdańska otwiera własne... przedszkole