Ojciec z synem kradli palety. Rodzinny biznes ma swój finał za kratkami

i

Autor: KMP Gdańsk

Ojciec z synem kradli palety. "Rodzinny biznes" ma swój finał za kratkami

2022-01-20 9:57

Pod koniec ubiegłego tygodnia policjanci z Pruszcza Gdańskiego zatrzymali dwóch mężczyzn, ojca i syna, którzy kradli palety z jednej z firm transportowych na terenie powiatu. Policjanci przedstawili już obu mężczyznom zarzuty kradzieży. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.

Pracownicy jednej z firm transportowych na terenie powiatu gdańskiego zauważyli, że w magazynie stan faktyczny palet typu euro nie zgadza się ze stanem księgowym. Okazało się, że palety są wywożone poza firmę przez jednego z podwykonawców.

Pod koniec ubiegłego tygodnia policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim zatrzymali dwóch mężczyzn, 63-latka i jego 31-letniego syna, którzy, jak wskazuje zabezpieczony materiał dowodowy, wywozili palety z terenu przedsiębiorstwa.

- relacjonują policjanci. 

Mężczyźni sprzedawali je później. W ten sposób bezprawnie weszli w posiadanie 93 palet o wartości prawie 6 tysięcy złotych. Zatrzymani noc spędzili w policyjnym areszcie. Policjanci zabezpieczyli na poczet ewentualnych przyszłych kar samochód należący do jednego z zatrzymanych. Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie mężczyznom zarzutów kradzieży. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Super Raport 19.01 (Goście: Bolesław Piecha - PiS oraz gen. Mirosław Różański) Sedno Sprawy: Jarosław Krajewski
Źródło: Ojciec z synem kradli palety. "Rodzinny biznes" ma swój finał za kratkami