Okradał sklepy w Gdańsku. Jest już w rękach policji

i

Autor: KMP Gdańsk

Okradał sklepy w Gdańsku. Jest już w rękach policji

2021-07-12 14:33

Kryminalni z gdańskiej komendy ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże sklepowe. 30-latek usłyszał siedem zarzutów, a policjanci ustalili, że łupem mężczyzny padł towar o łącznej wartości ponad 6 tysięcy złotych.

Policjanci kryminalni z gdańskiej komendy na podstawie zebranych informacji oraz na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali i zatrzymali 30-latka podejrzanego o kradzieże sklepowe.

"Podczas przeszukania mieszkania mężczyzny, policjanci znaleźli i zabezpieczyli bluzę, w której podejrzany dokonał kilku przestępstw"

- relacjonują mundurowi. 

Funkcjonariusze ustalili, że mieszkaniec Pruszcz Gdańskiego jest sprawcą szeregu kradzieży sklepowych, do których doszło na przełomie maja i lipca w trzech sklepach znajdujących się w rejonie dzielnicy Chełm, Siedlec oraz Ujeścisko.

Policjanci oszacowali, że wartość skradzionego przez sprawcę towaru to ponad 6 tysięcy złotych. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna w przeszłości był już karany za kradzieże i za to przestępstwo wiele lat spędził w więzieniu. Dlatego wszystkie zarzuty dotyczą czynów popełnionych w warunkach recydywy. Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do winy.

Za kradzież w warunkach powrotu do przestępstwa grozi 7,5 roku więzienia.

Ukradł 800 tysięcy, wpadł po 20 sekundach
Źródło: Okradał sklepy w Gdańsku. Jest już w rękach policji