Oni ratują ludzkie życie - ty zafunduj im obiad! Ruszyła druga edycja akcji „Posiłek za wysiłek”

2021-04-12 7:53 Dominika Bakura
zdj. ilustracyjne
Autor: zdj. ilustracyjne/pixabay.com

Oni ratują ludzkie życie - ty zafunduj im obiad! Rusza druga edycja akcji "Posiłek za wysiłek". Tym razem, zebrane środki zostaną przekazane na wyżywienie dla medyków pracujących w szpitalu tymczasowym w gdańskim Amber Expo. By wesprzeć tę inicjatywę należy zajrzeć na stronę internetową - www.gdanskpomaga.pl.

– Akcja skierowana jest do przedsiębiorców ale przyłączyć się może każda osoba, która wpłaci symboliczną kwotę poprzez stronę internetową www.gdanskpomaga.pl. Dokonanie wpłaty online jest bardzo proste. Wybieramy sugerowane kwoty na jeden, dwa czy cztery posiłki. Możemy też wpłacić dowolną sumę – mówi Bartosz Tobieński z Międzynarodowych Targów Gdańskich.

Już w pierwszych godzinach akcji udało się zebrać ponad 14 tys. zł. – To jest prawie 1100 posiłków, które już niebawem trafią do medyków gdańskiego szpitala – dodaje Tobieński.

Wartościowe jedzenie odgrywa kluczową rolę w pracy medyków. Niestety, podczas dyżuru rzadko mają oni czas na przygotowanie posiłku.

– Miło by było zjeść coś co już jest przygotowane, o co nie musimy się martwić do domu, kiedy wracamy zmęczeni – mówi pani Anna, pielęgniarka w jednym z gdańskich szpitali. – Podczas dyżuru często nie ma chwili by coś przekąsić. Jemy na stojąco, w biegu. Wpadamy do dyżurki i zaraz musimy z niej wyjść. Bo podczas naszej przerwy często jesteśmy wzywani na inne oddziały, do reanimacji – dodaje pani Anna.

W pierwszej edycji akcji "Posiłek za wysiłek" uzbierano ponad 179 tys. zł. Środki te pozwoliły przygotować prawie 10 tys. dwudaniowych posiłków dla medyków i seniorów. 

Źródło: Oni ratują ludzkie życie - ty zafunduj im obiad! Ruszyła druga edycja akcji „Posiłek za wysiłek”
Nasi Partnerzy polecają