Papierowe abonamenty za parkowanie w Gdyni odchodzą do lamusa

2021-04-20 15:00
Parkometr w Warszawie
Autor: Marcin Wziontek, SE/EAST NEWS

Koniec z umieszczaniem abonamentów za przednią szybą. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom mieszkańców, gdyński Zarząd Dróg i Zieleni od maja nie będzie wydawał już papierowych dokumentów uprawniających do postoju w strefie płatnego parkowania. Teraz tablice rejestracyjne danego pojazdu wpisane zostaną od razu do elektronicznej bazy danych. Kontrolerzy będą mogli sprawdzić wszystkich aktywnych abonentów w swoich mobilnych urządzeniach.

- Od maja wszystkie abonamenty będą wydawane jedynie w formie cyfrowej. Stawiamy na cyfryzację tego typu usług. Nabywanie abonamentu w formie cyfrowej to trend bezpieczny jak i przyjazny, jednak nadal będziemy oferować możliwość zakupu abonamentu osobiście w naszym Biurze Obsługi Klienta przy ulicy Wendy 15 - mówi Hanna Wyszyńska, rzeczniczka gdyńskiego ZDIZ-u.

Jak podkreśla urzędniczka, aktualnie obowiązujące abonamenty nadal będą ważne. - Mieszkańcy, którzy wykupili wcześniej abonament, nie będą musieli go zmieniać. Jeżeli ten abonament wygaśnie to wtedy wykupią go już w nowej, cyfrowej formie. I mogą to oczywiście zrobić tak jak to było wcześniej, czyli bezpośrednio w naszej kasie lub poprzez nasz sklep internetowy - dodaje Wyszyńska. To kolejny krok w digitalizacji usług w Gdyni, bo już można m.in. płacić w solarnych parkomatach BLIK-iem czy przedłużać postój za pomocą aplikacji mobilnych.

Gdynia oferuje aktualnie 3 rodzaje abonamentów: M - dla osób mieszkających przy strefach płatnego parkowania, N - dla osób z niepełnosprawnościami oraz O - ogólnodostępne, o które ubiegać może się każdy.

Źródło: Papierowe abonamenty za parkowanie w Gdyni odchodzą do lamusa
Nasi Partnerzy polecają