Parking

i

Autor: fot. Robert Klonowski/Eurozet

Parkometry lub szlaban. W przyszłym roku Ergo Arena z nowym systemem parkowania

2021-10-05 9:57

Parkometry lub szlaban. Od nowego roku Ergo Arena zamierza wprowadzić nowy system parkowania, by usprawnić obsługę kierowców podczas imprez odbywających się w hali. Na ten moment - na wjeździe pobierane są opłaty, co generuje korki na drogach dojazdowych do obiektu.

– Rozważamy dostawę nowego systemu parkingowego, który m.in. miałby umożliwić wjeżdżającym na parking, przy okazji różnych wydarzeń, zakup biletu z wyprzedzeniem. To powinno pomóc w kwestiach dojazdowych, komunikacyjnych, tak by rozładować ruch – mówi Aleksandra Golec z Ergo Areny.

Na uporządkowanie systemu parkowania czekają przede wszystkim okoliczni mieszkańcy, którzy mają dość korków i zaparkowanych na trawnikach aut.

– W momencie większych wydarzeń korki są dramatyczne. Dojazd do domu na Żabiance graniczy wówczas z cudem – mówi jeden z mieszkańców. – Gorszym problemem jest dzikie parkowanie. Ludzie zamiast jechać na parking, zapłacić, rozjeżdżają nam trawniki, zastawiają bramy. Coś trzeba z tym zrobić – dodaje gdańszczanka.

Zarządca obiektu szacuje, że dostawa nowego systemu parkingowego będzie kosztować ok. 130 tys. zł. 

Źródło: Parkometry lub szlaban. W przyszłym roku Ergo Arena z nowym systemem parkowania