Policjanci podsumowują połowę wakacji: Blisko pół tysiąca kierowców jechało po alkoholu

2021-08-11 13:07 Róża Perszon
pixabay policja
Autor: pixabay.com Mielec: Zaginął 16-letni Patryk. Od poniedziałku nie nawiązał kontaktu z rodziną!

Połowa wakacji już za nami. Dla większości z nas to czas wypoczynku, natomiast dla policjantów to czas wzmożonej pracy. Od początku wakacji funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzili ponad 36 tys. badań na zawartość alkoholu.

Od początku wakacji funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzili ponad 36 tys. badań na zawartość alkoholu w organizmie kierowców. Z tej liczby 475 kierowców zdecydowało się na jazdę po alkoholu, a 15 kierowało samochodem pod wpływem narkotyków. W tym czasie doszło do 256 wypadków drogowych, w których zginęło 17 osób, a 312 zostało rannych.

"Policjanci od początku wakacji pracowali również na miejscu 2890 kolizji drogowych. Policjanci ruchu drogowego zatrzymali w tym czasie blisko 400 praw jazdy kierowcom, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. W związku z popełnionymi przez kierowców policjanci interweniowali blisko 20 tys. razy, a wobec pieszych, którzy byli sprawcami wykroczeń- ponad 300 razy"

- komentują policjanci. 

Nad osobami wypoczywającymi nad wodą czuwają policyjni wodniacy. Niejednokrotnie ratują ludzkie życie i udzielają pomocy osobom, które często przeceniają swoje możliwości w pływaniu. Na terenie garnizonu pomorskiego zlokalizowany jest Komisariat Wodny Policji, w którym nad  bezpieczeństwem wypoczywających nad wodą  czuwa 20 policjantów.

Od początku wakacji na Pomorzu doszło do 12 utonięć. "Apelujemy zatem o rozsądek, ostrożność i trzeźwe myślenie podczas kąpieli. Woda jest żywiołem i o tragedię nie trudno" - dodają policjanci. 

Hamował, ale bez skutku. Rowerzysta rozjechany przez skodę
Źródło: Policjanci podsumowali połowę wakacji: Blisko pół tysiąca kierowców jechało po alkoholu
Nasi Partnerzy polecają