Polsat Plus Arena Gdańsk

i

Autor: polsatplusarenagdansk.pl

Polsat Plus Arena Gdańsk kończy z plastikiem! Od teraz napoje w wielorazowych kubkach

2021-10-05 10:11

Koniec z plastikiem! Mecz z Legią Warszawa był ostatnim spotkaniem na Polsat Plus Arena Gdańsk, na którym kibice kupowali zimne i gorące napoje w jednorazowych kubkach. Od teraz - miejsce jednorazówek zajmą kubki wielokrotnego użytku, za które, przy zakupie będzie pobierana kaucja w wysokości 10 zł. Gdy po meczu zwrócimy kubek - odzyskamy pieniądze.

–  Kupując napój, kibic zapłaci za kubek kaucję w wysokości 10 zł. Po meczu może kubek zwrócić i odzyskać pełną kwotę albo zachować go jako pamiątkę. Co ważne, podczas kolejnego meczu wystarczy przyjść z własnym kubkiem i płacić tylko za dolewkę – mówi Paweł Buczyński, prezes Polsat Plus Arena Gdańsk.

Nowe kubki wejdą do sprzedaży 23 października. Wtedy Lechia Gdańsk zmierzy się z Górnikiem Zabrze. 

– Nasze kubki są brendowane herbem Lechii. Liczymy więc, że wielu fanów będzie chciało po prostu je mieć – mówi Paweł Buczyński. – Kubki mamy w dwóch rozmiarach: do napojów ciepłych i zimnych – dodaje prezes Polsat Plus Arena Gdańsk.

Docelowo organizatorzy chcą też przygotować wersje okolicznościowe i kolekcjonerskie np. z wizerunkami konkretnych piłkarzy. – Na ten moment przygotowaliśmy 20 tys. kubków. Chcemy zobaczyć jak sprawdzi się ta idea – konkluduje Buczyński.

Według szacunków - rocznie, na Polsat Plus Arenie Gdańsk zużywa się aż 100 tys. plastikowych kubków. 

Źródło: Polsat Plus Arena Gdańsk kończy z plastikiem! Od teraz napoje w wielorazowych kubkach