Toaleta na plaży

i

Autor: DRMG

Postęp technologiczny - już w lipcu za toaletę na plaży w Gdańsku zapłacimy kartą!

2021-06-30 19:00

Koniec z szukaniem drobnych! Za korzystanie z plażowych toalet w Gdańsku nareszcie zapłacisz kartą. Terminale płatnicze pojawią się w toaletach w Brzeźnie i Jelitkowie. To odpowiedź na liczne zgłoszenia plażowiczów.

"Operatorami nadmorskich sanitariatów w Brzeźnie i Jelitkowie są prywatne podmioty. Na wykonanie i wdrożenie odpowiedniego systemu Gdański Ośrodek Sportu wyznaczył termin do 20 lipca. Ten proces będzie monitorowany, aby jak najszybciej umożliwić klientom korzystanie z tej formy płatności"

- mówi radny miasta, Cezary Śpiewak-Dowbór.

Problemem są nie tylko toalety, ale też bary czy wypożyczalnie sprzętu. Tam również nie można zapłacić kartą. - Nie każdy ma zawsze drobne przy sobie, teraz się bardziej wszędzie kartą płaci, a wręcz telefonem - przyznaje turystka

- Trzeba mieć gotówkę na wszystko. Nie tylko na toaletę, ale również na przykład na wypożyczenie leżaka na plaży. A to duży minus, bo nikt nigdy nie ma drobnych. A co więcej w tych budkach z lodami czy właśnie w toaletach nie mają nigdy jak wydać -

- mówią spacerowicze z Brzeźna.

Opłata za skorzystanie z toalet w Brzeźnie i Jelitkowie wynosi 2 złote. Sanitariaty są wyposażone w trzy kabiny, prysznice i przebieralnie.

Super Raport 01.07 (Goście: Włodzimierz Cimoszewicz - eurodeputowany, były premier oraz Artur Dziambor - Konfederacja)
Źródło: Postęp technologiczny - już w lipcu za toaletę na plaży w Gdańsku zapłacimy kartą!