Gdynia Główna

i

Autor: Google Maps

Problemy z postojem autokarów turystycznych w Gdyni. Kierowcy nie mają gdzie parkować

2021-06-15 20:00

Autokary w Gdyni mają problemy z parkowaniem! Miasto zlikwidowało część dedykowanych miejsc postojowych, bo zdaniem władz - są niepotrzebne. Urzędnicy sugerują przewoźnikom, by ci wysadzali turystów w Centrum, a następnie kierowali się na przykład na parking obok Gdynia Areny.

- Na molo południowym rzeczywiście takie miejsca były, one zostały zlikwidowane, ale tam powstały miejsca dla osób z niepełnosprawnościami. Przy teatrze muzycznym, przy ulicy Baduszkowej, tam jest miejsce postojowe, które umożliwia dojazd autokaru i postój do 10 minut. Jest też parking przy ulicy Waszyngtona, on nadal funkcjonuje. Tam jest wyznaczonych kilka miejsc postojowych dla autokarów - tłumaczy Hanna Wyszyńska z gdyńskiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Tymczasem zdaniem kierowców autokarów pomysł władz miasta jest nietrafiony.

"Zmniejszy się liczba turystów w Gdyni. Miasto takimi działaniami utrudnia sobie sprawę. Akurat w tej chwili były miejsca wolne przy ulicy Waszyngtona i jak najbardziej jestem za tym, żeby zostały te miejsca. To jest też dla bezpieczeństwa turystów. Gdyby były zajęte, turyści musieli by wysiąść np. na dworcu czy w innym mniej bezpiecznym miejscu."

- mówi Marcin Muszczyński, kierowca, który przywiózł autokarem grupę z Brodnicy.

ZOBACZ TEŻ: Gdańsk: Mężczyzna zaczął tonąć. Policjant był gotów zaryzykować życiem

Ostatnio w Gdyni regularnie znikają kolejne parkingi, np. pod Akwarium Gdyńskim, przy plaży Śródmieście czy wzdłuż ulicy 10 Lutego.

Raport z Sopotu. Trening po powrocie z Petersburga.
Źródło: Problemy z postojem autokarów turystycznych w Gdyni. Kierowcy nie mają gdzie parkować