Przemysław Czarnek nieuprzejmie zaczepił prezydent Dulkiewicz. Dostał jasną odpowiedź

i

Autor: gdansk.pl

Przemysław Czarnek nieuprzejmie zaczepił prezydent Dulkiewicz. Dostał jasną odpowiedź

2022-02-15 12:42

Spięcie na Twitterze. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek napisał pod adresem prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz: “Gdzie Pani widzi słowo “podstawowe”? Jakiś ciężki weekend?”. Prezydent Gdańska odpowiedziała, pokazując pismo prokuratury, w którym śledczy - na wniosek ministra o ściganie w szkołach programu Zdrovve Love - żądają wyjaśnień od dyrektorów 14 gdańskich podstawówek.

To ciąg dalszy sprawy, która na forum publicznym pojawiła się kilka dni temu. Do dyrektorów czternastu gdańskich szkół podstawowych przyszły datowane na 4 lutego br. pisma od Prokuratury Rejonowej Gdańsk Wrzeszcz, by odpowiedzieli kiedy i w jakim zakresie w podległych im placówkach oświatowych był prowadzony program edukacyjny Zdrovve Love.  

Aleksandra Dulkiewicz zarzuciła Przemysławowi Czarnkowi w mediach społecznościowych, że szuka programu Zdrovve Love, tam gdzie go nigdy nie było i jest to po prostu próba zastraszenia dyrektorów szkół podstawowych przy pomocy prokuratury.

Projekt "Lex Czarnek" jeszcze nie został podpisany przez Prezydenta Andrzeja Dudę, a już widzimy zastraszanie dyrektorów, nauczycieli i rodziców. W całym tym zawiadomieniu jest jeden problem. Program, będący elementem edukacji dotyczącej zdrowia prokreacyjnego, nigdy w Gdańsku nie był realizowany w szkołach podstawowych.

- skomentowała tę sytuację prezydent Aleksandra Dulkiewicz.

We wtorek, 14 lutego, minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek opublikował na swoim Twitterze treść doniesienia wysłanego do prokuratury. Mowa jest w nim o rzekomym nadużyciu uprawnień m.in. poprzez “prowadzenie (w tym bez zgody rodziców) do gdańskich szkół w ramach tzw. “zajęć równościowych”, ideologicznych treści demoralizujących dzieci (od roku 2017 jako “Program Zdrowe Love”)”. 

Zwrócił się przy tym do prezydent Aleksandry Dulkiewicz, dodając nieuprzejmy komentarz:

“Gdzie Pani widzi słowo “podstawowe”? Jakiś ciężki weekend?"

Prezydent Aleksandra Dulkiewicz odpisała:

“Serio panie ministrze @CzarnekP Załączam pismo z prokuratury, gdzie jest napisane czarno na białym, do jakich placówek i z czyjego polecenia…”  

A pismo prokuratury, które zostało sporządzone w następstwie doniesienia złożonego przez min. Czarnka, jest skierowane właśnie do dyrektorów szkół podstawowych, a więc tych placówek, w których program nie jest prowadzony... - czytamy na stronie miasta. 

Uderzenie wiosny w Szczecinie. Nie tylko krokusy budzą się do życia
Źródło: Przemysław Czarnek nieuprzejmie zaczepił prezydent Dulkiewicz. Dostał jasną odpowiedź