Kartuska

i

Autor: Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

Rozbudowa ul. Kartuskiej w Gdańsku - kiedy zakończenie prac?

2021-11-02 19:00

Remont ulicy Kartuskiej w Gdańsku na odcinku między ulicami Otomińską a Nowatorów wkracza w decydującą fazę. Aktualnie kładziona jest ostatnia warstwa nawierzchni na znacznym odcinku głównego układu drogowego.

- Zakładamy, że ta warstwa będzie jeszcze kładziona w następnym tygodniu, kiedy to planowana też jest zmiana w organizacji ruchu. Będziemy przekładać istniejący ruch na drugą nitkę, tak, aby móc wykonać w tym obszarze właśnie ostatnią warstwę nawierzchni. Po tym będziemy przystępować do prac wykończeniowych, prac porządkowych - mówi Agnieszka Zakrzacka z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Roboty na tym odcinku zakończą się przed końcem roku. Ale to jeszcze nie koniec prac na Kartuskiej. Od września trwa drugi etap rozbudowy. - Jego efektem będzie nowe, skanalizowane skrzyżowanie wraz z dwustumetrowym odcinkiem ulicy Kartuskiej oraz ulicy Nowatorów. W ramach tych prac wykonane zostanie skrzyżowanie z jezdniami i chodnikami. Będzie też nowa ścieżka rowerowa. Przebudowana zostanie też cała infrastruktura podziemna - dodaje Zakrzacka.

Skrzyżowanie Kartuskiej z ulicą Nowatorów ma być gotowe do września kolejnego roku. W przyszłości droga ta zostanie poszerzona do granicy z gminą Żukowo.

Źródło: Rozbudowa ul. Kartuskiej w Gdańsku - kiedy zakończenie prac?