Rozpoczyna się następny etap naprawy Estakady Kwiatkowskiego! Uważajcie na korki!

i

Autor: gdynia.pl

Rozpoczyna się następny etap naprawy Estakady Kwiatkowskiego! Uważajcie na korki!

2021-07-06 10:50

Przypomnijmy, że pod koniec czerwca doszło do poważnej awarii na Estakadzie Kwiatkowskiego. Jak stwierdzili specjaliści pracujący na miejscu, przyczyną usterki była najprawdopodobniej bardzo wysoka temperatura w połączeniu z przeciążeniem wywołanym przez przejeżdżający tranzyt. Teraz kolejne utrudnienia w związku z naprawą. Kiedy? Sprawdź poniżej!

Ostatnie czerwcowe dni były dla kierowców istnym koszmarem. "Na wysokości ulicy Morskiej doszło do uszkodzenia", czego przyczyną miały być utrzymujące się w ostatnich dniach upały. Taki komunikat pojawił się 21 czerwca w mediach społecznościowych władz miasta. 

Dwie doby po poważnej awarii, która spowodowała częściowe zamknięcie Estakady Kwiatkowskiego, zdecydowano się na zastosowanie tymczasowego rozwiązania – zabezpieczenia z płyt drogowych. Dzięki temu jeszcze w środę wieczorem (23 czerwca) kierowcy mogli poruszać się dwoma pasami na odcinku z uszkodzoną dylatacją, w obu kierunkach jazdy.

Jak poinformował na twitterze Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. Rozwoju, od 8 lipca - kolejne utrudnienia.

"Rozpoczyna się następny etap naprawy uszkodzonych dylatacji Estakady Kwiatkowskiego na wysokości ul. Morskiej. 8 lipca o godz. 4:00 zamknięty zostanie ruch na obu jezdniach"

Szef KSW uderza w FAME MMA | Andrzej Kostyra
Źródło: Rozpoczyna się następny etap naprawy Estakady Kwiatkowskiego! Uważajcie na korki!