Rozpoczyna się remont wiaduktu w ciągu ulicy Spacerowej na Osowej

2021-09-01 20:30 Paweł Lemke
Roboty drogowe
Autor: Jacek Werner /Radio ESKA

3,5 miesiąca potrwa remont wiaduktu nad Obwodnicą Trójmiasta, na węźle Osowa, w ciągu ulicy Spacerowej, który rozpocznie się w czwartek. Choć na pierwszy rzut oka obiekt nie wygląda jakby był w złym stanie, to podczas przeprowadzonej niedawno inwentaryzacji stwierdzono uszkodzenia elementów pomostu i wyposażenia technicznego.

- Chodzi o to, że musimy tam wykonać nowe izolacje płyty pomostów, wpusty, krawężniki, kapy chodnikowe będą tam też zamontowane, nowe bariery, a także wykonana nowa nawierzchnia, zarówno na samym obiekcie jak i na dojazdach do niego - wyjaśnia Piotr Michalski z gdańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Prowadzone prace nie wymagają wprowadzenia ograniczeń w ciągu Obwodnicy Trójmiasta. Inaczej będzie jednak na samym wiadukcie. - Musimy wprowadzić tą tymczasową organizację ruchu polęgającą na zawężeniu stosunkowo szerokiej jezdni do tylko dwóch pasów ruchu, wąskich. Na pewno będzie to uciążliwe dla osób jadących ulicą Spacerową. Będą tutaj ograniczone możliwości skorzystania z lewoskrętu. W związku z tym na pewno to wprowadzi pewne utrudnienia w komunikacji jadąc ul. Spacerową - dodaje Michalski.

Wiadukt jest bardzo ważnym łącznikiem między Osową i Oliwą. Codziennie korzysta z niego kilkadziesiąt tysięcy aut.

Źródło: Rozpoczyna się remont wiaduktu w ciągu ulicy Spacerowej na Osowej