kuter

i

Autor: wikipedia.com

Rybacy protestują: W sobotę będą blokować wjazd na Półwysep Helski

2021-07-08 14:38

Na sobotę (10.07) armatorzy rybołówstwa rekreacyjnego planują protest. Rybacy chcą w ten sposób zwrócić uwagę rządu i przypomnieć, że należą się im odszkodowania za wprowadzenie zakazu połowu dorsza w Morzu Bałtyckim.

-Niestety jesteśmy zmuszeni po raz kolejny wyjść na ulice, ponieważ rzad nie chce z nami rozmawiać. Planujemy zorganizować najbliższy protest na wjeździe na Półwysep Helski, będziemy blokowali drogi wjazdowe do kurortów, póki są wakacje. Jeśli to nie poskutkuje, będziemy zmuszeni robić blokady co kilka dni - mówi Wojciech Sikorski, jeden z organizatorów protestu.

Zakaz połowów dorszy będzie obowiązywał w wodach Bałtyku jeszcze przez cztery lata. Chodzi o odbudowanie stada. -Pierwsze kutry są już licytowane przez komorników. Ostatnio mieliśmy przykład kolegi, który stracił kuter, na którego wziął milion żutych kredytu. Teraz spłaca kredyt, nie ma kutra i nie ma pracy – dodaje Sikorski.

A najbliższy protest zaplanowano na sobotę (10.07) Rybacy w godz. godz. 9-14 będą blokować drogę na wyjeździe z Władysławowa w stronę Helu.

Źródło: Rybacy protestują: W sobotę będą blokować wjazd na Półwysep Helski