sopocianie

i

Autor: Urząd Miasta Sopotu

Sopocianie sopocianom podarują... uśmiech na święta. Miasto zaprasza mieszkańców do dzielenia się upominkami

2021-12-14 17:55

Po raz kolejny zapraszamy mieszkańców miasta do podzielenia się drobnym upominkiem z tymi sopocianami, którzy z różnych powodów spędzą Boże Narodzenie samotnie. Po ogromnym sukcesie zeszłorocznej akcji „Sopocianie sopocianom na święta” Sopockie Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu ponownie czeka na kartki świąteczne, stroiki czy też upieczone samodzielnie pierniczki. Wraz ze świątecznymi życzeniami i uśmiechem wolontariusze przekażą je sopocianom.

Akcja narodziła się w tamtym roku, kiedy to ze względu na pandemię wiele osób nie mogło spotkać się z rodzinami i spędzili święta samotnie. Teraz takich ograniczeń pandemicznych nie ma, jednak warto akcję powtórzyć, bo przyniosła ona i obdarowywanym, i obdarowującym bardzo wiele uśmiechu i serdeczności.

Zasady są bardzo proste. Chodzi o to, by osobom samotnym przekazać drobny upominek, by poczuły, że ktoś o nich ciepło myśli. Może to być drobiazg kupiony, bądź wykonany własnoręcznie – np. kartka świąteczna, stroik czy też upieczone samodzielnie pierniczki. Liczy się gest.

Prezenty można do 20 grudnia przynosić do Sopockiego Centrum Organizacji Pozarządowych. Następnie w dniach 21-23 grudnia wolontariusze będą dostarczą je wszystkim tym, którzy samotnie będą spędzać święta, żeby choć trochę uczynić ten czas bardziej radosnym.

– Sukces zeszłorocznej edycji pokazał, że jesteśmy wspólnotą, że nie zapominamy o samotnych sopociankach i sopocianach, o osobach w Domu Pomocy Społecznej czy Hospicjum. Trafiło do nich blisko 700 upominków, które umiliły im ten czas – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu. – Dlatego gorąco zachęcam mieszkańców do tworzenia niepowtarzalnych podarunków, na pewno będą bardzo wiele znaczyły dla osób, które je otrzymają. Wierzę, że nasi wspaniali sopocianie nie zawiodą i tym razem, że dobre słowo oraz życzliwe myśli trafią do tych, którzy tego teraz najbardziej potrzebują.

Źródło: Sopocianie sopocianom podarują... uśmiech na święta. Miasto zaprasza mieszkańców do dzielenia się upominkami