Startuje gdyński Budżet Obywatelski! W tym roku – sporo zmian

2022-01-24 8:16 Dominika Bakura
molo Gdynia Orłowo
Autor: Pixabay molo Gdynia Orłowo

Nowe ławki w osiedlowym parku, plac zabaw a może remont ulicy? Pomysłów jest sporo i to właśnie je - już od poniedziałku można zgłaszać w ramach kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego w Gdyni. W tym roku - mieszkańcy na zrealizowanie swoich projektów mają do dyspozycji aż 11 milionów złotych. Jest jednak sporo zmian, o których muszą pamiętać.

- Od tego roku projekty ogólnomiejskie będą wyłącznie projektami klimatycznymi - mówi Michał Guć, wiceprezydent miasta. - Zmiana dotyczy też projektów małych, w dzielnicach. I tu zwiększamy ich budżet do 15 tys. zł - dodaje wiceprezydent.

Zmienia się także data głosowania, które dotychczas odbywało się w czerwcu.  

- Urzędnicy chcą jak najrzetelniej przeanalizować projekty. Potrzebują więcej czasu na konsultacje z wnioskodawcami. Całe głosowanie odbędzie się więc we wrześniu - podkreśla Guć.

- W tej edycji unowocześniliśmy też stronę internetową. Pracowaliśmy nad nią z ekspertami związanymi z obszarów IT i projektowania, ale także z mieszkańcami, przedstawicielami Rady ds. Budżetu Obywatelskiego i urzędnikami. Dzięki temu jeszcze  łatwiej można znaleźć ważne informacje o aktualnej i poprzednich edycjach, stanie realizacji projektów, ale także m.in. kontakty do jednostek opiniujących i realizujących projekty BO. Wiele treści przetłumaczono również na język angielski i rosyjski - zaznacza Magdalena Warmowska z Laboratorium Innowacji Społecznych, jednostki koordynującej procesy gdyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

Projekty w Budżecie Obywatelskim może złożyć każdy - niezależnie od wieku. Można to zrobić elektronicznie za pośrednictwem bo.gdynia.pl lub osobiście m.in. w siedzibie Laboratorium Innowacji Społecznych. 

Źródło: Startuje gdyński Budżet Obywatelski! W tym roku – sporo zmian
Nasi Partnerzy polecają