Mróz i śnieg. Czy zima w końcu odpuści? [Prognoza pogody IMGW 22.12.2021]

i

Autor: Pixabay.com Mróz i śnieg. Czy zima w końcu odpuści? [Prognoza pogody IMGW 22.12.2021]

Święta w Trójmieście śnieżne i mroźne. A w wigilię pojawi się gołoledź

2021-12-21 21:00

Święta będą białe! Tak wynika z najnowszych prognoz gdyńskich synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W wigilię Święty Mikołaj bez problemu rozwiezie prezenty na swoich saniach. W trudniejszej sytuacji będą jednak trójmiejscy kierowcy.

- Prognozujemy w wigilię takie krótkotrwałe ocieplenie, czyli przejście na temperatury dodatnie. Ten dzień wigilijny, piątek, wygląda dosyć groźnie jeżeli chodzi o warunki komunikacyjne, na drogach. Prognozowane są opady marznącego deszczu, który powoduje gołoledź. Tego dnia właściwie spodziewamy się też opadów wszystkiego, czyli deszczu ze śniegiem, śniegu i samego deszczu - mówi Grzegorz Pietrucha, gdyński synoptyk IMGW.

Poza wigilią tegoroczne święta będą mroźne. - Pierwszy i drugi dzień świąt z temperaturami ujemnymi i opadami śniegu. Szczególnie w pierwszy dzień świąt. Drugi dzień świąt już tych opadów mniej, albo i nawet w wielu miejscach bez nich. Z pierwszego na drugi dzień świąt te temperatury dosyć niskie, w głębi lądu do -8, -9 stopni. Także wygląda na to, że powinniśmy tutaj prawie że w całości mieć święta ze śniegiem i na biało - dodaje synoptyk.

A na horyzoncie... ocieplenia brak! Jak wskazuje synoptyk, wygląda na to, że zimowa aura trochę się jeszcze utrzyma. Co najmniej do Sylwestra.

Źródło: Święta w Trójmieście śnieżne i mroźne. A w wigilię pojawi się gołoledź