Szpital tymczasowy w gdańskim Amber Expo zostanie otwarty w ciągu kilku dni. Na Pomorze trafi 10 milionów maseczek

2021-03-03 15:29
Adam Niedzielski
Autor: Ola Szocik

Dziewięć szpitali tymczasowych w całej Polsce, w tym jeden na Pomorzu. Minister zdrowia, Adam Niedzielski, zapowiedział otwarcie kolejnych placówek dla pacjentów COVID-owych. Szpital tymczasowy z bazą ok. stu łóżek ma powstać w gdańskim Amber Expo. Pierwsza taka placówka od stycznia działa w Sopocie.

-W ciągu ostatniego tygodnia obłożenie łóżek COVID-owych zwiększyło się o ponad 2 tys. hospitalizacji. Oznacza to m.in. konieczność uruchomienia kolejnych dziewięciu szpitali tymczasowych. Okres uruchomiana tych szpitali, które są już przygotowane, stoją i czekają, wyniesie ok. 2-3 dni -mówił minister Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej w Gdańsku. Dodatkowo do regionów z najwyższą liczbą zakażeń zostaną przekazane darmowe maseczki dla mieszkańców. Na Pomorze trafi 10 mln maseczek, a na Warmię i Mazury – 5 milionów. Za ich dystrybucję będą odpowiedzialni wojewodowie obu województw.

Posłuchaj fragmentu konferencji!

Przypomnijmy, liczba zachorowań na Pomorzu sięgnęła w środę (3.03) 40 przypadków na 100 tys. mieszkańców. Na razie nie została podjęta decyzja, co do zaostrzenia obostrzeń na terenie województwa.