Takie pytanie CZĘSTO PADA na rozmowie o prace. Co byś na nie odpowiedział?

2022-06-20 14:56 Róża Perszon
Jest praca w Łodzi. Amerykańska firma zatrudni 100 osób
Autor: pixabay.com, CC0 fot. Aymanejed /zdjęcie ilustracyjne

Dla wielu rozmawia kwalifikacyjna to nic nadzwyczajnego. Zazwyczaj padają takie same pytania i także odpowiedzi może sobie szybciej przygotować. Okazuje się, ze coraz częściej pada pytanie, na które ciężko udzielić poprawnej odpowiedzi. Kandydaci wpadają w niezłe zakłopotanie! Co byś na nie odpowiedział?

Rozmowa o prace to zawsze stres. Nigdy nie wiemy, o co nas mogą dokładnie zapytać przedstawiciele filmy, do której aplikujemy. Często jednak pytania się powtarzają. Od teraz ma się to zmienić. Pojawiły się NOWE pytania, która są niemałym zaskoczeniem dla bezrobotnych! Jedno z nich zastanawia wielu kandydatów. 

Mowa o osobach, które kandydują na stanowisko, w których pracownik ma kontakt z pieniędzmi. Jak podkreśla money.pl, nie chodzi tu bynajmniej tylko o banki, jako pierwsze kojarzące się z pieniędzmi, ale również o sklepy, kawiarnie, restauracje, salony fryzjerskie czy kosmetyczne i inne tego typu miejsca oferujące usługi. To własnie na takich rozmowach pada zaskakujące pytanie! 

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej można spodziewać się pytania o naszą reakcję na widok kradzieży dokonywanej przez kolegę z pracy. 

Pytanie może wbić w fotel, zwłaszcza, że ciężko tutaj o dobrą odpowiedź. Jak dodaje portal, są jednak pewne sposoby odpowiedzi, które będą przemawiać na twoją korzyść, a także takie, które mogą wzbudzić czujność rekrutera.

Pracodawca czeka na nasza reakcję, czy będziemy lojalni wobec naszego szefa, czy koleżeńscy w stosunku do złodzieja lub czy będziemy chcieli sami się skonfrontować z nim. Lepszym rozwiązaniem jest zgłoszenie kradzieży, której dopuścił się pracownik, niż samodzielne podejmowanie interwencji.

Zwróć także uwagę na to, by udzielić zwięzłej, jasnej i bezpośredniej odpowiedzi; nie możesz pozwolić sobie na niepewność, albo zbyt długi czas udzielania odpowiedzi. Powinna ona nadejść szybko i być konkretna

- zaznacza autor artykułu. 

Barwinek - znakomita roślina okrywowa