Pączki - Tłusty Czwartek

i

Autor: Pixabay.com/ Ri_Ya (Pixabay License)

Tłusty Czwartek 2022: ceny pączków w Biedronce, Lidlu. Po ile pączki w cukierniach w Trójmieście?

2022-02-22 10:57

Tłusty Czwartek 2022. Ceny pączków w Biedronce, Lidlu, Auchanie. Ile kosztują pączki w Trójmieście? Jak wyglądają ceny w lokalnych cukierniach? Gdzie kupić pączki w Gdyni, Gdańsku i Spocie w Tłusty Czwartek 2022? Sprawdźcie w naszym materiale.

Tłusty Czwartek 2022. W Polsce, wedle tradycji, w tym dniu dozwolone jest objadanie się bez ograniczeń. Zwłaszcza ociekającymi lukrem pączkami oraz faworkami. W tym roku przyjemność ta czeka nas 24 lutego. I choć do święta pączkożerców zostało jeszcze kilka dni, w sklepach pojawiają się już pierwsze dostawy słodkich wypieków. Te można już kupić m.in. w Lidlu, Auchan czy też Biedronce w Trójmieście Swoje oferty na Tłusty Czwartek prezentują także lokalne cukiernie oraz pączkarnie. Gdzie zatem kupić pączki w Gdyni, Gdańsku i Sopocie? Dużo osób zastanawia się, jak wyglądają ceny pączków w Biedronce, Lidlu czy Auchanie. Ile zapłacimy za nie w lokalnych cukierniach? Czy ceny poszły w górę? Sprawdźcie w naszym materiale, po ile pączki w Biedronce, Lidlu, Auchanie oraz cukierniach w Trójmieście. 

Ceny pączków w Biedronce, Lidlu, Auchan. Po ile pączki w Tłusty Czwartek 2022?

Jakie są ceny pączków w Biedronce? Ile musimy tam zapłacić za słodkości? Biedronka w swojej ofercie posiada zarówno tradycyjne pączki z marmoladą i różą, jak różne wariacje na temat tych przysmaków. Za pączka z nadzieniem o smaku różanym zapłacimy 1,99 zł. Biedronka proponuje też różnego rodzaju donuty (m.in. z polewą kakaową, nadziewane, posypane piankami). Dodatkowo można też kupić pączki z nadzieniem kakaowym w cenie 1,70 zł, truskawkowym - 1,99 zł, orzechowym lub waniliowym - 1,61 zł, wiśniowym - 1,99 zł, karpatkowym, 2,37 zł.

W tym roku w sklepach sieci Lidl można kupić pączki wegańskie oraz donuty o smaku zielonej herbaty, dyni, buraka lub marchwi. Wegański pączek kosztuje 2,27 zł/1 szt., natomiast donuty 2,89 zł/1 szt. Nie brakuje też klasyki. W Lidlu kupimy także pączka ze skórką pomarańczową, lukrem i nadzieniem różanym. Cena klasycznego pączka wynosi 2,08 zł/1 szt. W ofercie dostępne są także inne smaki, w tym pączek z powidłami śliwkowymi, z ajerkoniakiem lub śmietanką. Nieco droższe – 3,32 zł za sztukę – są pączki z nadzieniem malinowym i liofilizowanymi truskawkami, a także za 3,80 za sztukę – z nadzieniem wiśniowym i pistacjami. Są też pączki z nadzieniem wieloowocowym. Jest to najtańsza cenowo propozycja 0,75 zł/1 szt.

Testujemy pączki za 11 zł od Magdy Gessler. "Orgazm w ustach"

Po ile pączki w Auchanie? W dyskoncie również mamy wybór tradycyjnych pączków - z konfiturą różaną - 1,39 zł lub wariacje smakowe - z nadzieniem o smaku adwokat (1,39 zł), o smaku wanilii (1,59 zł), z nadzieniem wiśniowym dekorowany płatkami migdałowymi (2,49 zł) lub z nadzieniem malinowym (1,29 zł). Sieć oferuje też pączki z nadzieniem wieloowocowym w pudrze.

Tłusty Czwartek 2022: ceny pączków w cukierniach

Jeśli nie chcemy kupować pączków w dyskontach, zawsze można to zrobić w jednej z trójmiejskich cukierni. Wiele osób stawia właśnie na smakołyki z takich lokalnych miejsc, twierdząc, że są one dużo smaczniejsze. Ceny pączków w cukierniach - ile zapłacimy za pączka w Trojmieście? Wiele osób zastanawia się, jak to wygląda w tym roku. Musimy liczyć się z tym, że ceny pączków w Gdyni, Gdańsku czy Sopocie w 2022 roku będą wyższe niż te zeszłoroczne. W tamtym roku za pączki na Pomorzu trzeba było zapłacić od 3 zł w górę. Niekiedy jego cena wynosiła nawet ok. 7-8 zł. Z pewnością więcej będą kosztować pączki bezglutenowe.

A może macie ochotę sami przygotować pączki w domu? Mamy dla Was kilka porad:

Pączki na Tłusty Czwartek
Źródło: Tłusty Czwartek 2022: ceny pączków w Biedronce, Lidlu. Po ile pączki w cukierniach w Trójmieście?