Tragiczne wydarzenia niedaleko Pruszcza Gdańskiego. Samochód wpadł do rzeki

2021-04-26 14:00
Auto wjechało do Raduni w Juszkowie. 40-letni kierowca nie przeżył
Autor: Marcin Gadomski / Super Express Auto wpadło do wody. 40-letni kierowca jechał z dużą prędkością, nie przeżył wypadku.

Tragiczny wypadek na Pomorzu. W poniedziałek, po godzinie 12:00, rozpędzony samochód osobowy z pełnym impetem wjechał do rzeki Raduni w Juszkowie, gmina Pruszcz Gdański. Autem podróżowała co najmniej jedna osoba i pies. Na miejsce natychmiast udała się grupa wodno-nurkowa oraz strażacy.

- Ratownicy, którzy dojechali na miejsce sprawnie i szybko dotarli do osoby poszkodowanej. Zarówno samochód jak i kierowca zostali wyciągnięci na brzeg. Przystąpiono do reanimacji. Akcja reanimacyjna trwała ponad 50 minut. Niestety, kierowcy nie udało się uratować - mówi mł. bryg. Wojciech Wanat z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Pruszczu Gdańskim.

Samochód miał otwarte okno, dlatego nurkowie sprawdzali czy nie wydostał się nim ewentualny, drugi pasażer, jednakże nikogo nie odnaleziono. Dzięki otwartej szybie uratował się pies, który sam dopłynął do brzegu. Przyczyna wypadku nie jest jeszcze oficjalnie podana.

Źródło: Tragiczne wydarzenia niedaleko Pruszcza Gdańskiego. Samochód wpadł do rzeki
Nasi Partnerzy polecają