Trójmiasto bazą polskich piłkarzy na EURO! PZPN wydał już oficjalną decyzję

2021-04-30 18:00 Paweł Lemke
Reprezentacja Polski poznała bazę na EURO 2021
Autor: Cyfra Sport Reprezentacja Polski poznała bazę na EURO 2021

Polską bazą na Euro będzie Sopot. Konkretniej, kadra Paulo Sousy zamieszka w sopockim hotelu Mariott Resort & Spa. Swoje treningi rozgrywać będzie na stadionie w gdańskiej Letnicy.

- Bardzo nam miło poinformować wspólnie z Polskim Związkiem Piłki Nożnej i miastem Gdańsk, panią prezydent Dulkiewicz, udało nam się wypracować fajną atrakcję dla mieszkańców Gdańska, bo będziemy mieli reprezentację Polski w piłce nożnej, która będzie się przygotowywać na naszym boisku do EURO 2020 - mówi Paweł Buczyński, prezes Arena Gdańsk Operator.

Przypomnijmy, pierwotnie baza biało-czerwonych miała być położona w Irlandii, ponieważ mecze zaplanowane były w Dublinie i Bilbao. UEFA zadecydowała jednak o zmianie miast gospodarzy dla grupy E i tym samym dwa mecze rozegramy w Sankt Petersburgu, ze Słowacją i Szwecją oraz jeden w Sewilli, z Hiszpanią.

Przed mistrzostwami Europy rozegramy jeszcze dwa mecze towarzyskie, z reprezentacjami Rosji i Islandii. A Euro 2020 rozpocznie się już 11 czerwca. W meczu otwarcia, Włosi podejmą w Rzymie reprezentację Turcji.

Źródło: Trójmiasto bazą polskich piłkarzy na EURO! PZPN wydał już oficjalną decyzję
Nasi Partnerzy polecają