Teraz to truckerzy opanują Trójmiasto! Już w niedzielę ulicami Gdańska i Sopotu przejedzie Konwój Mikołajów w Ciężarówkach.

i

Autor: https://www.facebook.com/Konw%C3%B3j-Miko%C5%82aj%C3%B3w-w-Cie%C5%BCarowkach-1968748220083071/photos

Truckerzy opanują Trójmiasto! „Konwój Mikołajów w Ciężarówkach” już w tę niedzielę

2021-12-07 11:38

Teraz to truckerzy opanują Trójmiasto! Już w niedzielę ulicami Gdańska i Sopotu przejedzie "Konwój Mikołajów w Ciężarówkach". Akcja ma wymiar charytatywny, bowiem wszystkie zebrane podczas wydarzenia środki zostaną przekazane na rzecz gdańskiego i gdyńskiego schroniska.

– W tym roku jedziemy dla naszych czworonogów. Zbieramy środki na rzecz trójmiejskich schronisk. Pełną listę potrzebnych produktów zamieściliśmy na naszym Facebooku. Dodatkowo, podczas wydarzenia będą także specjalne puszki, do których będzie można wrzucić pieniądze – mówi Anna Szemiel ze stowarzyszenia "Nim będzie za późno".

Przejazd ulicami Gdańska i Sopotu rozpocznie się o 16:00 i potrwa około godziny. – Kierowcy mogą spodziewać się niewielkich utrudnień między innymi na ulicach takich jak: Gospody, Chłopska, Kołobrzeska, Aleja Grunwaldzka i Droga Zielona – dodaje Szemiel. – Apelujemy też do przechodniów, że to są duże auta, ogromne maszyny. Prosimy o ostrożność, nas też wspierać będzie policja – zaznacza organizatorka wydarzenia.

Po przejeździe - ciężarówki wrócą na plac przed Ergo Areną i pozostaną tam do godziny 20:00.

– Dzieci będą mogły sobie zrobić zdjęcia z Mikołajami. Dodatkowo, każdy będzie mógł zwiedzić wybraną ciężarówkę, może usiąść za jej sterami. Dodatkowo, wybierzemy także najładniej ozdobiony pojazd – podkreśla Szemiel.

Kierowcy, którzy chcą wziąć udział w akcji nadal mogą się zgłaszać. Można to zrobić poprzez facebookową stronę: Konwój Mikołajów w Ciężarówkach.

– W kolumnie będą mogły uczestniczyć tylko te pojazdy, które uprzednio zostaną zakwalifikowane. Każdy samochód musi mieć też za przednią szybę stosowne oznaczenie - białą kartkę A4 z napisem „Konwój Mikołajów w Ciężarówkach” – konkluduje Anna Szemiel. 

Źródło: Truckerzy opanują Trójmiasto! „Konwój Mikołajów w Ciężarówkach” już w tę niedzielę